Главная / Світ / Переможець виборів у Чехії заперечив утворення проросійської коаліції в парламенті

Переможець виборів у Чехії заперечив утворення проросійської коаліції в парламенті

Керівник партії ANO, Андрей Бабіш виключає блокування з комуністами та ультраправою партією SPD.

Переможець виборів у Чехії заперечив утворення проросійської коаліції в парламенті

Керівник партії ANO, що здобула переконливу перемогу на виборах в Чехії, заявив що не вестиме переговори про формування уряду з проросійськими партіями, які також опинилися серед лідерів перегонів. Про це повідомляє iDnes, цитуючи промову лідера ANO Андрея Бабіша, як пише «Європейська правда».

Необхідно зауважити,  що iDnes є частиною медіахолдингу Бабіша.

Вийшовши до ЗМІ після оголошення попередніх результатів виборів, політик заявив, що у парламенті працюватиме «з усіма політичними силами», однак цей принцип не стосується формування урядової коаліції. За даними iDnes, Андрей Бабіш виключає блокування з комуністами та ультраправою партією SPD.

Як відомо SPD (отримала 10.64%) та компартія (7.76%) є відкрито проросійськими політичними силами. Коаліція за їх участю несла загрозу утворення проросійського уряду.

«Ми – партія для всіх, та ми – проєвропейська партія», — наголосив лідер партії-переможця, що формуватиме уряд Чехії. Він додатково наголосив, що не варто очікувати створення проросійського уряду, попросивши «перестати боятися, що Чеська республіка поверне на Схід».

Як повідомлялося раніше, нині правлячі в Чехії соціал-демократи отримали сенсаційно низький результат на виборах, натомість, серед переможців опинилися партії, члени яких не приховують проросійських сентиментів.

Посол України в Чехії раніше висловив сподівання, що Чехія залишиться проєвропейською та проукраїнською.

Новини по темі:  Число жертв наводнений и оползней в Шри-Ланке возросло