Домой / Світ / Росія вирішила ввести санкції проти Північної Кореї

Росія вирішила ввести санкції проти Північної Кореї

Путін постановив обмежити "науково-технічне співробітництво" з Пхеньяном, за винятком ядерної техніки та аерокосмічного машинобудування.

Росія вирішила ввести санкції проти Північної Кореї

Президент Росії Володимир Путін через рік після прийняття відповідні резолюції ООН підписав указ про введення обмежень проти Північної Кореї у відповідь на проведення КНДР ракетно-ядерних випробувань.

Як повідомили кореспонденту УНІАН, санкції вводяться на виконання резолюції 2321 Ради Безпеки ООН від 30 листопада 2016 року.

“Слід призупинити науково-технічне співробітництво з особами та групами осіб, що представляють КНДР”, – йдеться в тексті указу.

Співпраця допускається “у галузі ядерної науки та техніки, аерокосмічного машинобудування та авіаційної техніки або передових виробничих технологій і методів” лише в тому випадку, якщо воно “не сприятиме розвитку ядерної та балістичної програм Північної Кореї”.

Крім того, президент РФ доручив позбавляти морські суда, пов’язані зі здійсненням ядерної програми КНДР, реєстрації в Росії, а також заборонити таким суднам заходити до російських портів (за винятком випадків, коли захід в порт необхідний у зв’язку з надзвичайною ситуацією).

Згідно з документом, КНДР забороняється використовувати будь-яку нерухомість на території Росії в будь-яких цілях, крім дипломатичної і консульської діяльності, а самі диппредставництва КНДР не зможуть мати більше одного банківського рахунку на кожного акредитованого в Росії дипломата.

Указ, обсяг якого разом з додатками становить майже 40 сторінок, уточнює деякі заходи, введені в 2007 році згідно з резолюцією Ради безпеки ООН від 14 жовтня 2006 року. Зокрема, він містить перелік з 11 громадян КНДР, пов’язаних з ядерною програмою Північної Кореї, до яких застосовуються обмеження. Також до указу додається аналогічний список з 10 юридичних осіб.

Затверджено перелік матеріалів, технологій та продукції, поставка якої в КНДР заборонено. Обмеження торкнулися і деяких предметів розкоші, в тому числі килимів та гобеленів вартістю понад 500 доларів, а також посуду з порцеляни або кістяного порцеляни вартістю понад 100 доларів.

Новини по темі:  У трети россиян ухудшилось отношение к Путину - опрос