Домой / Світ / В Австрії проходять дострокові парламентські вибори

В Австрії проходять дострокові парламентські вибори

Фаворитом вважається глава МЗС Себастіан Курц і його Австрійська народна партія. 

В Австрії проходять дострокові парламентські вибори

У Австрії 15 жовтня відкрилися виборчі дільниці для голосування на парламентських виборах. 6,4 мільйона громадян країни з правом голосу обирають між 16 партіями. Про це пише DW.

Процес голосування триватиме до 17 години за місцевим часом (18:00 за київським), дані екзит-полів очікуються одразу після закриття дільниць, офіційні результати – не раніше четверга, 19 жовтня.

Фаворитом вважається консервативна Австрійська народна партія (АНП) на чолі з кандидатом на посаду канцлера, чинним міністром закордонних справ Себастіаном Курцем (Sebastian Kurz). Опитування прогнозують теперішньому главі уряду та лідерові Соціал-демократичної партії Австрії (СДПА) Крістіанові Керну (Christian Kern) друге місце. У парламент, згідно з соцопитуваннями, також має потрапити правопопулістськаАвстрійська партія свободи (АПС), подолати чотиривідсотковий бар’єр можуть і Зелені, а також ліберальна партія NEOS – “Нова Австрія і ліберальний форум”.

Дострокові вибори до парламенту Австрії відбуваються за рік до запланованого терміну, оскільки влітку цього року коаліція соціал-демократів і консерваторів (СДПА та АНП) розвалилася. 

Новини по темі:  ЕС переживает экзистенциальный кризис - Юнкер