09.08.2017 50 Views

У Мін’юсті США обіцяють не переслідувати журналістів за використання «витоків»

Притягнення працівників ЗМІ до відповідальності в принципі не виключається, але лише в тому разі, якщо мало місце навмисне порушення закону.

У Мін'юсті США обіцяють не переслідувати журналістів за використання "витоків"

Міністерство юстиції США не має наміру переслідувати журналістів за використання витоків, за винятком випадків порушення закону з боку преси.

Про це в неділю у інтерв’ю телеканалу Fox News заявив перший заступник міністра юстиції Рід Розенстайн, передає ТАСС.

«Ми боремося з тими, хто зливає інформацію, а не з журналістами. Ми шукаємо людей, які вчинили злочин… Ми не переслідуємо журналістів за те, що вони роблять свою роботу», — сказав він.

При цьому Розенстайн уточнив, що притягнення працівників ЗМІ до відповідальності в принципі не виключається, але лише в тому разі, якщо мало місце навмисне порушення закону.

«Говорячи в цілому, репортери, які публікують інформацію, не вчиняють злочин, але за певних обставин це може статися. Я б не став виключати випадків, коли репортери цілеспрямовано порушують закон», — зазначив заступник голови відомства.

Минулої п’ятниці міністр юстиції США, генеральний прокурор Джефф Сешнс повідомив, що за період роботи адміністрації президента США Дональда Трампа влада пред’явила звинувачення в організації витоків інформації вже чотирьом чиновникам, а кількість відкритих справ, пов’язаних із витоками, з січня потроїлася. Крім того, зазначив міністр, в його відомстві йде розгляд питання про видачу повісток журналістам для надання свідчень, оскільки самі слідчі й прокурори вважають це дуже ефективним заходом.

Сам Трамп у свою чергу в суботу в своєму Twitter привітав зусилля, що вживаються главою Мін’юсту.

Previous Військові НАТО промарширують Хрещатиком
Next Патрульну поліцію Одеси очолив син закатованого Героя України Володимира Рибака

You might also like

ИГИЛ пригрозило атаковать посольства Турции

Атаки могут произойти на учреждения по всему миру.

В Марокко слониха убила ребенка

Животное бросило камень в людей.

США передали Саудовской Аравии девять заключенных Гуантанамо

Все заключенные являются гражданами Йемена.