Домой / Світ / «Вибір свободи, рівності та братерства»: світові лідери привітали Макрона з перемогою на виборах

«Вибір свободи, рівності та братерства»: світові лідери привітали Макрона з перемогою на виборах

Світові лідери відреагували на дані екзит-полу щодо виборів президента Франції.

"Вибір свободи, рівності та братерства": світові лідери привітали Макрона з перемогою на виборах

Світові лідери почали вітати незалежного кандидата, лідера руху «Вперед» Еммануеля Макрона з перемогою на виборах президента Франції.

Як повідомляє сайт телеканалу France24, привітання від прем’єр-міністра Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії Терези Мей надійшло електронною поштою.

«Прем’єр-міністр тепло вітає новообраного президента Макрона з успіхом на виборах. Франція є одним із найближчих наших союзників, і ми з нетерпінням очікуємо на співпрацю з новим президентом за широким колом спільних пріоритетів», — йдеться у листі Мей.

Водночас Макрона також привітав міністр закордонних справ Німеччини Зігмар Габріель, написавши у Twitter: «Німеччина буде на вашій стороні».

Також Макрона привітали Франсуа Олланд, який покидає посаду президента Франції, та прем’єр-міністр країни Бернар Казньов. Офіс Олланда заявив, що з обрання Макрона президентом французи об’єдналися навколо «цінностей Республіки».

Разом з тим, Макрона привітала і його опонент на президентських виборах від ультраправої партії «Національний фронт» Марін Ле Пен.

Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп у Twitter також привітав Еммануеля Макрона з перемогою на виборах президента Франції.

«Вітання Еммануелю Макрону з його великою перемогою сьогодні в якості наступного президента Франції. Я дуже з нетерпінням очікую на співпрацю з ним», — написав Трамп.

Президент Європейської Ради Дональд Туск у своєму Twitter привітав з перемогою на виборах президента Франції наступним чином: «Вітаю Еммануеля Макрона. Вітаю французький народ за вибір свободи, рівності та братерства перед тиранією фальшивих новин», — заявив Туск.

Як повідомляв УНІАН, незалежний проєвропейський кандидат, лідер руху «Вперед» Еммануель Макрон виграв вибори президента Франції у свого конкурента від ультраправої партії «Національний фронт» Марін Ле Пен. Згідно з даними екзит-полу Ipsos, Макрон набрав 65,1% підтримки громадян

Новини по темі:  В Таджикистане внезапно отключилось электричество