01.05.2017 66 Views

Під час штурму парламенту Македонії поранено 77 осіб

Серед поранених – 22 поліцейських та троє македонських депутатів.

Під час штурму парламенту Македонії поранено 77 осіб

Під час сутичок між демонстрантами та поліцією, які сталися біля будівлі парламенту Македонії і всередині самого парламенту ввечері 27 квітня, було поранено 77 осіб. Серед поранених – 22 поліцейських та троє македонських депутатів, передає DW.

Демонстранти, багато з яких – прихильники колишнього прем’єр-міністра Македонії Ніколи Груєвскі,прорвали кордони поліції та увірвалися до будівлі парламенту після того, як соціал-демократи та партії, що представляють албанську нацменшину, обрали нового голову парламенту – етнічного албанця Талата Джафері. Під час сутичок у парламенті був поранений лідер соціал-демократів Зоран Заєв і кілька його однопартійців.

Згодом президент Македонії Гьорге Іванов виступив із телезверненням, у якому закликав до спокою та “зваженої і відповідальної поведінки”.

Прояви насильства під час протестів засудили в Європейському Союзі. “Ми засуджуємо сьогоднішні атаки на членів парламенту в Скоп’є. Акти насильства у парламенті є цілковито неприйнятними”, – наголосила, зокрема, верховний представник ЄС з питань зовнішньої і безпекової політики Федеріка Могеріні.

Політична криза в Македонії триває з грудня минулого року. Партія екс-прем’єра Груєвскі виграла вибори взимку, проте не змогла відновити коаліцію та призначити уряд. Зокрема, правляча консервативна партія та соціал-демократи не можуть домовитися щодо вимоги запровадити албанську як другу офіційну мову.

Новини по темі:  Кремль приравнял убийство посла к нападению на РФ
Previous Володимир Кличко: Реванш з Джошуа прописаний в контракті
Next Україна має право на самозахист - МЗС Канади

You might also like

На предприятии в РФ произошел выброс радиации, есть пострадавшие

Семь человек госпитализированы. Новини по темі:  Кремль приравнял убийство посла к нападению на РФ

Атака на Брюссель: новое видео подозреваемого

В Бельгии предполагают, что один из террористов находится в бегах. Новини по темі:  Кредитование России с 2013 года сократилось вдвое

Путин уволил 16 генералов и назначил прокурора Крыма

Увольнения коснулись МЧС, МВД и Следкома России. Новини по темі:  Британия призвала освободить Сенцова и Кольченко