28.04.2017 62 Views

ЄС посилює вимоги до Лондона щодо Brexit

У проекті директиви ЄС щодо переговорів стосовно Brexit вимоги до Лондона посилилися. Євросоюз наполягає на захисті прав громадян ЄС у Великобританії та погашенні боргів перед бюджетом ЄС.

ЄС посилює вимоги до Лондона щодо Brexit

Напередодні саміту Євросоюзу з питань виходу Великобританії з ЄС вимоги об’єднання до Лондону посилилися. Лідери ЄС наполягатимуть на тому, щоб Сполучене Королівство надавало постійний дозвіл на проживання громадянам Євросоюзу, які на момент очікуваного у 2019-му році виходу Великобританії з ЄС, перебували чи перебуватимуть в країні упродовж п’яти років. Про це йдеться у проекті керівних позицій ЄС на переговорах з Великобританією, з якими ознайомилися у вівторок, 25 квітня, як повідомляє DW.

Очікується, що документ не зазнає суттєвих змін перед затвердженням на зборах лідерів ЄС у суботу. До нього увійшло і положення про те, що майбутня торговельна угода між ЄС та Великобританією не гарантуватиме доступу фінансових компаній королівства до ринків ЄС.

Крім того, вимагатиметься, щоб Великобританія погасила всі заборгованості перед бюджетом Євросоюзу, включно із багаторічними програмами ЄС, низка з яких діятиме до кінця 2020 року, тобто, майже два роки після Brexit. Суму попередньо оцінюють у приблизно 60 мільярдів євро.

Відповідна директива має зобов’язуючу силу для перемовників від ЄС із Сполученим Королівством. Уповноважений ЄС на діалог з Лондоном Мішель Барньє незабаром має підготувати докладний план переговорів, які повинні розпочатися після дострокових виборів у Великобританії 8 червня. Серед його пріоритетів — захист прав громадян ЄС, гарантування виплат ЄС Сполученим Королівством, і лише потім можлива торговельна угода.

Previous Призовий фонд Ролан Гаррос збільшили на 12 відсотків
Next Неочікувана розмова: у Держдепі повідомили деталі раптового спілкування Тіллерсона і Порошенка

You might also like

Юнкер: Brexit будет окончательным

Выход есть выход, заявил глава Европейской комиссии.

Эксперты говорят о сильных повреждениях самописцев Боинга

Из-за повреждений самописцев не говорят, когда закончится их расшифровка.

Рубль мешает выходу России из кризиса — Bloomberg

Российским компаниям трудно бороться за свою долю слабого потребительского спроса на фоне укрепления рубля.