Домой / Світ / Ядерні держави проігнорували засідання ООН щодо відмови від ядерної зброї

Ядерні держави проігнорували засідання ООН щодо відмови від ядерної зброї

США виступають за без'ядерний світ, але водночас вони "реалістично" оцінюють шанси досягти цього.

Ядерні держави проігнорували засідання ООН щодо відмови від ядерної зброї

Наймогутніші ядерні держави світу – США, Росія, Китай, Франція, Великобританія – та понад 30 інших країн вирішили не брати участі в переговорах у рамках ООН щодо відмови від ядерної зброї, які розпочали у штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку.

Про неучасть представників цих країн у перемовинах навколо договору про цілковиту заборону цього виду зброї масового знищення повідомляє Deutsche Welle з посиланням на AP.

За словами постійної представниці США в ООН Ніккі Хейлі, Сполучені Штати виступають за без’ядерний світ, але водночас вони “реалістично” оцінюють шанси досягти цього з огляду на потребу захисту своїх громадян. Хейлі також зазначила, що Вашингтон за десятиліття чинності підписаного в 1970-ті роки Договору про нерозповсюдження ядерної зброї вже й так скоротив власний ядерний арсенал на 85 відсотків.

Ті країни, які відмовилися від участі в переговорах щодо без’ядерного світу, мають зобов’язання в рамках Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, наголосила Хейлі.

Загалом 123 країни підтримали резолюцію Генеральної Асамблеї ООН про проведення перемовин щодо цілковитої відмови від ядерної зброї.

Новини по темі:  В Китае панда сломала мужчине обе руки