Главная / Україна / Ситуація спокійна: в ОБСЄ розповіли, що відбувається на Закарпатті

Ситуація спокійна: в ОБСЄ розповіли, що відбувається на Закарпатті

Ситуація спокійна: в ОБСЄ розповіли, що відбувається на Закарпатті

Окремого офісу організація не відкривала.

Спостерігачі ОБСЄ посилено моніторять ситуацію в Ужгороді, проте характеризують її як «загалом спокійну».

Про це в ефірі «Радіо НВ» розповів перший заступник голови місії Александр Хуг.

«Факти полягають у тому, що протягом останніх тижнів СММ уточнювала інформацію про низку інцидентів, що відбулися в приміщенні, де розташований офіс Закарпатської спілки угорців. В цілому, за нашими спостереженнями, ситуація в цьому районі залишається спокійною», — заявив Хуг.

Він зазначив, що спостерігачі ОБСЄ посилили моніторинг в Ужгороді після лютневих нападів на офіс Товариства угорської культури Закарпаття, відправивши туди патрулі з Івано-Франківська. У той же час окремого офісу організація не відкривала. Свої спостереження ОБСЄ виклала у звітах за 28 лютого, 1, 5 і 7 березня. Хуг зазначив, що Спеціальна спостережна місія ОБСЄ працює в Україні з березня 2013 року в 10 містах. Її спостережні пункти, які займаються моніторингом ситуації на заході України, розташовані у Львові, Чернівцях та Києві.

ВідеоПоліція затримала паліїв товариства угорської культури в Ужгороді

Підпал та вибух у товаристві угорської культури в Ужгороді, що сталися минулого тижня, організував співробітник так званого Міністерства державної безпеки невизнаного Придністров’я. Нині він — у розшуку, повідомили в Закарпатській поліції. А от п’ятьох паліїв затримали. Двох — у Польщі, решту — в українських Черкасах та Кропивницькому. Очільник Закарпаття Геннадій Москаль заявив, що російські спецслужби намагалися підключити до нападу місцевих активістів.

Ситуація спокійна: в ОБСЄ розповіли, що відбувається на Закарпатті

Нагадаємо, глава МЗС Угорщини Петер Сійярто стверджує, що ОБСЄ повідомила його про відкриття спостережної місії на Закарпатті. Глава МЗС Угорщини стверджує, що Генеральний секретар ОБСЄ та Верховний комісар з прав людини вкрай позитивно відреагували на прохання надіслати моніторингову місію ОБСЄ на Закарпаття. 

Новини по темі:  В Одесі три години не могли загасити пожежу на складах побутової хімії

Речник Закарпатської ОДА Ярослав Галас у відповідь на це заявив, що до них не надходило пропозицій про відкриття офісу місії ОБСЄ. Він також додав, що, можливо, погодження такого не потрібно, однак «до відома вони б мали поставити» адміністрацію. За словами речника, найближчий офіс місії ОБСЄ розташований у Івано-Франківську.