Главная / Україна / «1+1» покаже документальний проект «Україна. 100 днів над прірвою»

«1+1» покаже документальний проект «Україна. 100 днів над прірвою»

"1+1" покаже документальний проект "Україна. 100 днів над прірвою"

Завтра, 13 березня, о 22:00 на каналі "1+1" відбудеться прем’єра документальної стрічки "Україна. 100 днів над прірвою" про період безвладдя в країні навесні 2014 року.

Після тримісячного протистояння на Майдані, яке призвело до численних жертв, 21 лютого 2014 року президент України Віктор Янукович залишає Київ. А за два дні за допомогою спецпризначенців тікає до Росії. Після того, як Україна залишилась без президента і головнокомандувача, всі гілки влади стали паралізованими, армія і правоохоронна система – недієздатними, а країна опинилась на порозі повномасштабної війни. Проведення президентських виборів унеможливлювало б введення воєнного стану. 22 лютого 2014 року єдиний легітимний орган в країні — Верховна Рада — призначає позачергові вибори президента на першу можливу дату — 25 травня 2014 року.

«Для української держави розпочався новий відлік — 100 днів, кожен з яких міг стати останнім днем існування української держави. Мало хто на Заході, та і всередині країни вірив, що ми зможемо пережити цей період, — коментує Катерина Кириченко, продюсер видавництва «Час», яке займалось виробництвом програми. – Ми поспілкувалися із тими, хто брав активну участь у порятунку країни, та разом із ними пригадали,  яким чином Україні вдалось вистояти у чи не найскладніший період в історії».

Зокрема, серед героїв програми «Україна. 100 днів над прірвою» — Олександр Турчинов, Арсен Аваков, Арсеній Яценюк, Ігор Коломойський, Ігор Палиця та інші. Їхні інтерв’ю супроводжуватиме документальна хроніка того періоду.

Новини по темі:  СБУ спростовує інформацію про замах на Порошенка