Главная / Україна / Посол розповів, про що писав Порошенко генсеку НАТО Столтенбергу

Посол розповів, про що писав Порошенко генсеку НАТО Столтенбергу

Посол розповів, про що писав Порошенко генсеку НАТО Столтенбергу

Йдеться про план дій і Програму розширеного партнерства.

Президент України Петро Порошенко писав лист генеральному секретареві НАТО Єнсу Столтенбергу, де просив надати Україні План дій щодо членства в альянсі.

Про це повідомив представник України в НАТО Вадим Пристайко, передає УНІАН.

«В листі йдеться про важливі для України позиції: а саме, ми хочемо, щоб нам надали ПДЧ, якщо і коли союзники будуть готові до такого кроку. Також ми хочемо, щоб під час саміту НАТО у липні було проведено засідання Комісії Україна-НАТО на вищому рівні – президент розраховує на зустріч з колегами, щоб обговорити з ними критично важливі для держави питання, зокрема, проведення реформ з метою наближення до НАТО та ЄС, протистояння російській агресії — ми хотіли б побачити, що підтримка Україні не зменшується», — сказав Пристайко.

Він додав, що у листі йшлося і про включення України до Програми розширеного партнерства, що, на думку української сторони, стало б вигідним рішенням для обох сторін. У такому разі Україна змогла б брати участь у операціях НАТО і стала б найближчим партнером альянсу.

Нагадаємо, Північноатлантичний Альянс визнав прагнення України стати повноцінним членом організації, включивши до списку країн-аспірантів НАТО.

 

Новини по темі:  Трагедія на переправі: у Південний Буг упали і замерзли дві 20-річні дівчини