Главная / Україна / Чотири роки без Януковича: Межигір’ям гуляють туристи з Росії, а поряд відновлюється козацький монастир

Чотири роки без Януковича: Межигір’ям гуляють туристи з Росії, а поряд відновлюється козацький монастир

Чотири роки без Януковича: Межигір’ям гуляють туристи з Росії, а поряд відновлюється козацький монастир

Доля резиденції колишнього посадовця дотепер не вирішена.

Чотири роки виповнилося від дня, коли активісти Майдану вперше потрапили в резиденцію Віктора Януковича в Межигір’ї та відкрили її для всіх охочих. Нині в будні там майже порожньо, бо за день проходить до півсотні туристів, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

«Подивитися, як жив цар», — кажуть відвідувачі про мету свого прибуття. Серед туристів є й росіяни. «Не знаємо, як наш уряд живе, але ми під враженням. Подобається, як зараз використовується», — кажуть вони про резиденцію. Там нині примножилося страусів – із 7 при Януковичі їх кількість збільшилася до 20. А от майна та цінностей відчутно поменшало.

ВідеоТСН показала, що залишилось у Межигір'ї після втечі Януковича

У Межигір’ї танцюють страуси, яких без підтримки Януковича стало вдвічі більше. Будують монастир, який там був ще тисячу років тому. А у багатьох приміщеннях глобально тріщать стіни і стелі. Сьогодні рівно чотири роки, як люди вперше зайшли в Межигір’я. Що зі скарбами Януковича було в перші дні і що залишилося, дивіться у сюжеті.

Чотири роки без Януковича: Межигір’ям гуляють туристи з Росії, а поряд відновлюється козацький монастир

Спершу до Межигір’я пробилися три сотні майданівців. «Надійшов дзвінок, що можна все це взяти. Були сапери, охорона – ми масою протиснули, не більше того», — пояснив один із учасників тих подій. Візитери брали на згадку алкоголь і одяг – в якості трофеїв. Однак невдовзі в резиденції запанував хаос, охорона постійно змінювалася, брендові речі були розікрадені. Близько 30 костюмів Януковича сховав активіст Петро Олійник, котрий зайшов у головну будівлю, Хонку, 22 лютого 2014 року. «Коли ми зайшли, то було таке відчуття, що він поїхав на роботу. Три відсотка могли вкрасти. Зупинили хлопчину – він ніс прокладки. Каже, брали люди і я собі щось взяв, хусточки позникали», — каже він.

Новини по темі:  54 номінанти 1+1 медіа потрапили до шорт-листа премії "Телетріумф − 2018"

У спальні Януковича був і відомий батон, який теж безслідно зник. Нині Петро каже, що батон навряд чи був золотим, бо важив значно менше, ніж мав би. «На цьому столику, де ви поставили мікрофон, був сфотографований батон. Януковичу підсовували халтуру», — твердить охоронець резиденції. Він дивується, що обманювали Януковича в усьому, бо й ремонт, колись нібито добротний, занепав аж надто швидко. «Халтурно будувався об’єкт при ньому, доводиться на сьогоднішній рік переробляти. Ми зняли невідомий матерал зі стелі і поставили гіпсокартон. Я не знаю, якби тут жив Янукович, як би вони пояснювали йому, чому так. Бо він давав їм кошти. По бухгалтерії, Хонка коштує більше двох мільярдів», — каже Олійник.

Неподалік на історичному місці відновлюється історичний Межигірський монастир. «Це символічно. У свій час монастир був закритий, коли розігнали Запорізьку Січ. Повертається те, що було тисячу років тому», — каже ігумен обителі. Охоронці ж маєтку кажуть, що їхня мета – це не просто повернення відчуженого майна в державну власність, а гарантії, що воно більше не розкрадатиметься. Натомість доля Межигір’я досі невизначена: державі повернули лише 140 гектарів землі, а от майно  прокурори торік заарештували, оцінили в 10 мільярдів гривень, довели справу про розкрадання до суду, але на цьому все зупинилося. У ГПУ пояснюють, що справу гальмують адвокати втікача.

Кореспондент ТСН Валентина Мудрик