Главная / Україна / Після Майдану покарано лише 15% злочинних суддів – рідні загиблих героїв

Після Майдану покарано лише 15% злочинних суддів – рідні загиблих героїв

Після Майдану покарано лише 15% злочинних суддів – рідні загиблих героїв

Активісти кажуть, що така ситуація не може мати виправдання.

Учасники Революції Гідності нарікають на ситуацію з суддями, котрі виносили вироки проти майданівців. Більшість працівників Феміди досі на своїх посадах, а хтось навіть пішов на підвищення, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

До невеличкої зали прийшли родичі Героїв Небесної Сотні, серед яких батько загиблого 19-річного  Устима Володимир Голоднюк. Уже у вівторок виповниться чотири роки відтоді, як на Інститутській розстріляли його сина, а батько вважає, що винуваті в цьому також і судді, які своїми ухвалами узаконювали будь-які дії тодішніх силовиків. «Судді, які засуджували майданівців, які кидали їх в тюрми – вони практично не звільнені, вони залишилися на своїх посадах. Більше того, частина з них попала у Конституційний суд», — каже він.

Відео85% суддів, які ухвалювали рішення проти майданівців, досі залишаються на своїх посадах

Вища рада правосуддя залишила 85% суддів Майдану на посадах. Пояснення прості — для більшості з них закінчилися строки притягнення до відповідальності, або ж фахівці вирішили, що порушення цих суддів є незначними. Тому запитання батьків загиблих героїв Небесної Сотні залишаються риторичними — чому до сих пір не покарані вбивці, чому суддів не позвільняли, чому нема перемін в державі.

Після Майдану покарано лише 15% злочинних суддів – рідні загиблих героїв

Активісти говорять про Олександра Золотнікова, який забороняв збиратися майданівцям в Одесі, та ще про кількох його колег. Знаменитий суддя-хабарник Микола Чаус, який ховав долари у скляних банках на городі, втік до Молдови – його ще раніше  звинувачували в незаконних вироках, але марно. Суддя Владислав Дев’ятко зараз судить Януковича, а чотири роки тому судив учасників автомайдану. Активісти кажуть, що встановили практично всіх суддів, які кидали за ґрати, забирали посвідчення водія чи виписували штрафи майданівцям. З’ясувалося, що зі 350 суддів подання на звільнення подані лише на 51.

Новини по темі:  В озері на Прикарпатті знайшли "запаковане" у валізу тіло іноземної студентки

За цими даними, Вища рада правосуддя залишила 85% «суддів Майдану» на посадах. Пояснення цьому прості: для більшості з них закінчилися строки притягнення до відповідальності або ж фахівці вирішили, що порушення цих суддів є незначними. Тому запитання батьків загиблих Героїв Небесної Сотні залишаються риторичними: «чому до сих пір не покарані вбивці, чому суддів не позвільняли, чому нема перемін в державі?».

Кореспондент ТСН Олександр Загородний