Главная / Україна / Порошенко обговорив з прем’єром Польщі контраверсійний «антибандерівський» закон

Порошенко обговорив з прем’єром Польщі контраверсійний «антибандерівський» закон

Порошенко обговорив з прем'єром Польщі контраверсійний "антибандерівський" закон

Порошенко також нагадав Моравецькому висловлювання у бік Богдана Хмельницького.

Президент України Петро Порошенко і прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький під час зустрічі на полях Мюнхенської конференції з безпеки обговорили закон про Інститут національної пам'яті Польщі, який карає за заперечення злочинів українських націоналістів.

Про це повідомляє прес-служба президента України.

«Глава Держави висловив стурбованість з приводу ухвалених нещодавно польським парламентом змін до закону про Інститут національної пам’яті Республіки Польща. Він закликав польське керівництво утриматися від кроків, які можуть поставити під загрозу позитивні досягнення у двосторонньому діалозі з історичних питань», — йдеться у повідомленні.

Порошенко також звернув увагу Моравецького на вислови щодо оцінки діяльності Богдана Хмельницького. Раніше польський прем'єр порівняв його вчинки з діями Адольфа Гітлера. Українська сторона стверджує, що така риторика польської влади негативно впливає на двосторонні стосунки.

Порошенко і Моравецький також торкнулися теми енергетичної безпеки, зокрема будівництва Росією «Північного потоку-2», питань захисту прав і свобод українців на території Польщі, російської агресії і співробітництва між державами у культурному плані. 

Нагадаємо, президент Польщі Анджей Дуда розчарований результатом переговорів віце-прем'єрів України і Польщі у Варшаві, однак розраховує на вихід з глухого кута. Віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко прибув до Польщі 16 лютого, аби обговорити зміни до закону про Інститут національної пам'яті.

Новини по темі:  У Харкові з гранатомета вгатили по офісному центру