Главная / Україна / Безкоштовно, швидко і анонімно: українців закликають пройти тест на ВІЛ

Безкоштовно, швидко і анонімно: українців закликають пройти тест на ВІЛ

Безкоштовно, швидко і анонімно: українців закликають пройти тест на ВІЛ

Україна у списку країн з найшвидшим зростанням захворюваності на СНІД

Бути свідомим і активним — і при цьому не забувати стежити за станом здоров`я. Українську молодь закликають вчасно тестуватися на ВІЛ. Фонд «ЮНІСЕФ» розпочав велику освітню програму. В її межах у Києві з молоддю спілкувався й тренер «Голосу діти» Дмитро Монатік.

Активно жити із розумом молодь закликає  їхній кумир Дмитро Монатік. Особистим прикладом. А також відео, що назвав адреналін-експериментом, де показав, що в момент перевірки на ВІЛ пульс людини не швидший, ніж під час  заняття танцями чи спортом. Сам він перевірився тиждень тому і каже, це зовсім не страшно.

«Мені здається, коли ти знаєш, коли ти відкритий — легше і ти здоровіший. Бо ВІЛ може перетворитись на СНІД, а це вже зовсім інший діагноз. Треба заради свого оточення, своїх близьких», — каже співак.

Поговорити про ВІЛ та СНІД молодь запросили у рамках проекту Дитячого фонду ООН — ЮНІСЕФ. Про ситуацію із хворобою в Україні розказують, крім співака, представники фонду. І лікарі. Присутні -уважно слухають. І конспектують.

Після розмов всі присутні ідуть на експрес-тест у найближчій  клініці. Там всі хвилюються, але тестуються.

«Кожен громадянин зобов’язаний знати свій ВІЛ-статус. Було трошки страшно, але це минає. Завжди важливо знати, що ти є, який ти є», — каже одна з волонтерок.

Представник ЮНІСЕФ в Україні каже, на жаль, і  досі українці  бояться йти тестуватися. Хоча щороку говорять усім — тест і швидкий, й анонімний.

«Україна — одна з країн із найшвидшим ростом епідемії СНІДу, це дуже-дуже важливо попередити його», — зазначає представниця.

ВідеоДмитро Монатик закликав молодь бути свідомими, активними і стежити за власним здоров'ям

Українську молодь закликають вчасно тестуватися на ВІЛ. Фонд ЮНІСЕФ розпочав велику освітню програму. В її межах у Києві з молоддю спілкувався й тренер "Голосу. Діти" Дмитро Монатик.

Новини по темі:  На Буковині затримали слідчого поліції під час отримання хабара у $ 3 тисячі

Безкоштовно, швидко і анонімно: українців закликають пройти тест на ВІЛ

У клініці констатують, молодь зараз стала свідомішою. Тест безкоштовний і анонімний, а інфекція вважається контрольованою, адже існує ретровірусна терапія. І наголошують, що позитивний результат тесту — не вирок. Вирок — пропустити хворобу.

Адреси, де можна пройти тестування по всій Україні за посиланням тут