Главная / Україна / Захист Саакашвілі подав скаргу до ЄСПЛ через видворення

Захист Саакашвілі подав скаргу до ЄСПЛ через видворення

Захист Саакашвілі подав скаргу до ЄСПЛ через видворення

Оперуватимуть одним із правил Європейського суду.

Адвокати лідера «Руху нових сил», екс-голови Одеської ОДА Міхеіла Саакашвілі подали до Європейського суду з прав людини скаргу щодо незаконності процедури видворення підзахисного з України.

Про це повідомляє УНІАН.

«До Європейського суду з прав людини вже подано документи. Ми будемо намагатися відновити справедливість в європейському інституті», — сказав адвокат Саакашвілі Руслан Чорнолуцький.

Відомо, що за правилом 39 регламенту ЄСПЛ, суд може застосувати за ініціативою однієї зі сторін чи судді заходи, які доцільно вжити в інтересах сторін чи провадження у справі. Такі заходи найчастіше стосуються призупинення екстрадиції чи депортації у разі існування загрози життю заявника, поганому поводженню з ним, грубої відмови у правосудді, порушення права на повагу до приватного та сімейного життя.

Нагадаємо, 12 лютого в Києві лідера «Руху нових сил» Міхеіла Саакашвілі   затримали в ресторані «Сулугуні» на Музейному провулку. У Державній прикордонній службі наголосили, що політик порушив міграційне законодавство України і буде депортований до країни попереднього перебування. У підсумку Саакашвілі був доправлений до Польщі. 

Його перевозили літаком Beechcraft Premier I польської компанії «Джетсторі». Вартість перельоту склала 8,5 тисяч доларів. Процедур держзакупівлі послуги для транспортування політика в реєстрах немає.

14 лютого у Нідерландах Міхеілу Саакашвілі видали документ, що дозволяє йому перебувати та працювати на території Євросоюзу. 

Сьогодні, 16 лютого, зранку екс-президент Грузії Міхеіл Саакашвілі перебуває у аеропорту Мюнхена.  Журналісти ТСН випадково зустріли його в транзитному терміналі.

Новини по темі:  Загибель родини в Івано-Франківську. Від чадного газу померла відома поетеса та цілителька