Главная / Україна / Рейд по боржниках: у двох областях України активно описують майно аліментників

Рейд по боржниках: у двох областях України активно описують майно аліментників

Рейд по боржниках: у двох областях України активно описують майно аліментників

Їм розносять останні повідомлення та починають описувати майно.

У Київській та Запорізький областях почали працювати мобільні групи з ліквідації заборгованостей за аліментами. Держвиконавці у буквальному розумінні ходять по подвір’ях і шукають боржників, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

В один із таких рейдів пішли й журналісти. В охайній новобудові на околиці Борисполя працівники служби шукали чоловіка, котрий кілька років не платить аліментів єдиній доньці та заборгував уже 84 тисячі гривень. Традиційно двері в таких випадках ніхто не відкриває – письмовий виклик лишають, але реагують на такі папірці рідко. «Буває, приходять не самі аліментники, бо вони самі, в основному, бояться. Приходять їхні дружини чи їхні родичі», — зізнаються держвиконавці.

ВідеоМін'юст запровадив ще одну новацію щодо неплатників аліментів

Від початку тижня у Київській та Запорізький областях почали працювати мобільні групи з ліквідації заборгованостей за аліментами. Держвиконавці у буквальному розумінні ходять по подвір'ях. Кореспондент ТСН відправився з ними в один з рейдів.

Рейд по боржниках: у двох областях України активно описують майно аліментників

Наступник у списку пані Людмили значиться чоловік із боргом у понад 190 тисяч гривень. Він мешкає у великому будинку в приватному секторі та є батьком двох близнюків, котрі цього року святкуватимуть 16-ліття. «Майже все вже їхнє життя, скоро їм вже виповниться повноліття, він не сплачує», — констатують члени мобільної групи. Господар озвученій сумі боргу дивується, а щодо дітей визнає – до них не їздить. «До тещі? З тими придурками неможна мати справу. А діти, може, й не мої – це ще не доведено», — пояснив він.

Наступний боржник – Руслан, батько 13-річного сина, аліментів він не платить із 2012 року. Чоловік живе з мамою в однокімнатній квартирі, в раптовій появі майже 100-тисячного боргу винуватить колишню дружину, а сам, каже, останні роки був безробітним. Держвиконавці пояснюють, що в разі, коли особа не працює, то аліменти нараховуються по середньостатистичній зарплаті по місцю проживання боржника. Та описують і фотографують майно й саму квартиру, складають протокол, на котрий нервово реагує мама боржника. «Я влаштую їй! Потім мене посадять. Їй кислота буде у роті. Не підписуй! Вони обманюють!», — наполягала вона, однак чоловік розписався в документах. Мама ж вирішила, що братиме кредит і продаватиме дачу, аби розрахуватися за борг сина.

Новини по темі:  Японія працює над скасуванням віз українцям

У реєстрі боржників, який Мін’юст оприлюднив минулого тижня, вже є понад 160 тисяч імен. За даними відомства, не отримують аліментів від батьків щонайменше півмільйона дітей. 

Кореспондент ТСН Неллі Ковальська