Домой / Україна / Кабмін тиснув на суд у справі про корупцію голови Держаудиту — Центр протидії корупції

Кабмін тиснув на суд у справі про корупцію голови Держаудиту — Центр протидії корупції

Кабмін тиснув на суд у справі про корупцію голови Держаудиту - Центр протидії корупції

ЦПК оприлюднив лист від уряду про недоцільність відсторонення Гаврилової з посади.

Напередодні розгляду справи про відсторонення голови Державної аудиторської служби Лідії Гаврилової Кабінет міністрів надіслав лист до Солом’янського суду Києва з проханням врахувати її «позитивні характеристики і новаторський підхід в роботі».

Копію листа оприлюднив на своєму сайті Центр протидії корупції, який отримав її у відповідь на надісланий до Кабміну запит.

«Гаврилова зарекомендувала себе ефективним керівником, який сумлінно виконує покладені на неї обов'язки. Просимо врахувати позитивну характеристику Гаврилової, а також те, що її відрізняє новаторський підхід до вирішення питань… Відсторонення Гаврилової від займаної посади матиме негативні наслідки для діяльності зазначеної Служби», — наголосили в уряді.

Як видно на документі, лист підписав заступник держсекретаря Кабінету міністрів Володимир Федорчук.

«Подання листа такого характеру є тиском на суд. Фактично представники уряду намагаються втрутитися у діяльність судових органів та вплинути на суддю з метою прийняття ним конкретного рішення», — вважає юрист ЦПК Денис Свириденко, посилаючись на постанову пленуму Верховного суду України «Про незалежність судової влади».

Нагадаємо, 23 січня детективи НАБУ повідомили Гавриловій про підозру в незаконному збагаченні в розмірі близько 10 млн грн та декларуванні недостовірних даних. У відповідь на це чиновниця зазначила, що «золоті зливки має кожний громадянин». Згодом суд обрав для неї запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання на 60 діб.

ВідеоГолову Державної аудиторської служби України суд відпустив під особисте зобов'язання

Слідчі підозрюють чиновницю Лідію Гаврилову в незаконному збагаченні. Гаврилова переконує — Спеціалізована антикорупційна прокуратура переслідує її за принципову позицію під час аудитів, які вона проводить для прокуратури.

Кабмін тиснув на суд у справі про корупцію голови Держаудиту - Центр протидії корупції

Новини по темі:  ДТП у Харкові: Дронов впав на стіл після відмови суду пом’якшити йому запобіжний захід