Домой / Україна / Полторак розповів деталі передачі американської летальної зброї до України

Полторак розповів деталі передачі американської летальної зброї до України

Полторак розповів деталі передачі американської летальної зброї до України

Міністр подякував американській стороні за "надзвичайно своєчасне й правильне рішення" з приводу передачі летального озброєння  Україні.

Міністр оборони України Степан Полторак заявив, що в питанні передачі американської летальної зброї в Україну досяг «повного розуміння» главою оборонного відомства США Джеймсом Меттісом.

Про це пише Укрінформ.

»»Ми розглянули всі питання, в тому числі питання, пов'язане з рішенням Сполучених Штатів про передачу (Україні – ред.) летальної зброї. Ми обговорили механізм, як це буде розвиватися, і є повне порозуміння в цьому», — зауважив глава українського оборонного відомства.

Міністр подякував американській стороні за «надзвичайно своєчасне й правильне рішення» з приводу передачі летального озброєння  Україні. Він назвав це «великим сигналом для України та сигналом для Росії, що Україна не залишилась сам-на-сам з агресією з боку РФ». Це також, за його словами, є сигналом для інших партнерів про необхідність допомагати і співпрацювати з Україною.

ВідеоБілий дім схвалив продаж летального озброєння Україні

Державний департамент США затвердив комерційну ліцензію на експорт в Україну снайперських гвинтівок "Баррет", боєприпасів до них та необхідних деталей і аксесуарів вартістю 41,5 мільйонів доларів. Водночас, у документі нічого не йдеться про продаж важкого озброєння, зокрема, протитанкових систем "Джавелін", про постачання яких раніше просив український уряд.

Полторак розповів деталі передачі американської летальної зброї до України

«Рішення (Сполучених Штатів – ред.) було своєчасним і правильним, і передача (зброї – ред.) буде здійснена своєчасно й дуже продумано», — підсумував український міністр.

Нагадаємо, оборонний бюджет США передбачає для України допомогу в розмірі 350 млн доларів. До списку можливих постачань, крім іншого, потрапили також протитанкові ракети Javelin, пишуть американські ЗМІ. Їх можуть надати за умови, що їх використовуватимуть подалі від лінії зіткнення – щоб не потрапили до рук бойовиків.

Новини по темі:  Засновник одеської будівельної компанії відхрестився від фінансування терористів "ЛДНР"