Домой / Україна / «Національна дружина» побилася з поліцією у Кременчуці

«Національна дружина» побилася з поліцією у Кременчуці

"Національна дружина" побилася з поліцією у Кременчуці

Конфлікт виник через будівлю, котру активісти вважають незаконною.

У Кременчуці на Полтавщині стався конфлікт між представниками громадської «Національної дружини» та правоохоронцями. Дружиники намагалися обмалювати та обклеїти фасад, як самі вирішили, незаконної забудови на території скверу, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Власник закладу викликав поліцію та заявив, що має всі необхідні документи на руках. Поліцейські затримали порушників, а решта дружинників прийшла затриманих відбивати. У сутичці застосовувався сльозогінний газ.

ВідеоТСН спробувала дізнатись, кому підпорядковуються славнозвісні Національні дружини

Монополія на насилля є тільки в держави. Так міністр внутрішніх справ Аваков охарактеризував утворення так званих Національних дружин, які в неділю шокували українців демонстрацією своєї масовості. Тоді шість сотень молодиків демонстративно на Майдані вийшли прийняти присягу на вірність, але кому?

"Національна дружина" побилася з поліцією у Кременчуці

Офіційно коментувати події в Кременчуці представники «Національної дружини» не стали. Там стверджують, що організація покликана забезпечувати порядок на вулицях, вирішувати проблеми в суспільстві та допомагати у надзвичайних ситуаціях, зокрема сприяти правоохоронцям. Більшість членів організації є вихідцями з національного корпусу «Азов». Дружинники кажуть, що переважно патрулюватимуть вулиці, боротимуться з поширенням наркотиків і дбатимуть про охорону довкілля. У суперечливих ситуаціях обіцяють викликати поліцію і не бити тих, кого підозрюватимуть у правопорушеннях, але «дуже доступно» пояснювати, «що так робити не потрібно».

Як повідомлялося, у Міністерстві внутрішніх справ України діяльність національних дружин трактують як громадський рух, проте право на застосування сили залишають тільки за державою.

Кореспондент ТСН Євгеній Агарков 

Новини по темі:  Падати і не забитися, їздити без ДТП: українцям нагадали головні правила виживання при ожеледиці