Домой / Україна / Більше половини жителів Ізмаїла дві доби просиділи при свічках

Більше половини жителів Ізмаїла дві доби просиділи при свічках

Більше половини жителів Ізмаїла дві доби просиділи при свічках

Люди не нарікають, бо напередодні ситуація виглядала значно загрозливіше.

Без постійного струму досі перебувають 40 тисяч людей в місті Ізмаїл Одеської області. Неподалік нього ураганний вітер пошкодив високовольтну лінію, поваливши два десятки опор, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

До резервної лінії енергетики найперше під’єднують соціальні об’єкти та житлові багатоповерхівки, а от приватний сектор уже другу добу сидить переважно у темряві. Люди купують для освітлення осель свічки, але не скаржаться, бо в крамницях уже з’явився свіжий хліб, а проблеми з водопостачанням уже не виглядають настільки катастрофічно, як у четвер.

ВідеоСорок тисяч жителів Ізмаїла досі залишаються без електрики

Світла не стало напередодні – ураганний вітер пошкодив високовольтну лінію, поваливши два десятки опор. Енергетики запустили резервну лінію – до неї під'єднали насамперед соціальні об'єкти, водоканал та міські котельні, і завдяки цьому у 70-тисячному Ізмаїлі відновлюють постачання води та тепла.

Більше половини жителів Ізмаїла дві доби просиділи при свічках

Водночас енергетики від надлишків оптимізму застерігають, бо на відновлення пошкодженої високовольтної лінії може знадобитися не менше місяця. Тепер у місті чекають на спецпотяг із новими дротами та опорами. “Скеровується сюди допомога – як матеріали, так і додаткові бригади з північних районів області, техніка додаткова”, – розповів головний інженер Ізмаїльських електричних мереж Роман Нестеренко.

Комунальники уважно стежать за прогнозом погоди, бо морози загрожують Ізмаїлу новим знеструмленням. “Нам зараз погода допомагає. У випадку пониження до мінус 10 є великі побоювання, що тимчасова схема не спрацює”, – визнав міський голова Андрій Абрамченко.

Загалом на  Одещині без електрики залишаються півтисячі населених пунктів, а важка снігоприбиральна техніка пробиває шлях на трасі Одеса-Рені, де на двох ділянках утворилися двометрові замети. Шляховики обіцяють, що вже до ранку всі дороги області будуть проїзні.

Новини по темі:  Новим військовим прокурором сил АТО став виходець із Закарпаття

Кореспондент ТСН Сергій Осадчук