Домой / Україна / Колишньому офіцеру МВС, який очолив захоплення Криму Росією, повідомили про підозру

Колишньому офіцеру МВС, який очолив захоплення Криму Росією, повідомили про підозру

Колишньому офіцеру МВС, який очолив захоплення Криму Росією, повідомили про підозру

Наразі підготовлено матеріали щодо оголошення його у розшук.

Керівнику однієї з рот так званої “Самооборони Криму”, яка брала участь у захопленні аеропорту у Сімферополі та адмінбудівель, оголосили про підозру у створенні збройних формувань та посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України,.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури АР Крим.

«Слідчим відділом ГУНП в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, яким здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, здобуто достатньо доказів для повідомлення про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 260 та ч. 2 ст. 110 КК України, керівнику так званої роти спецпризначення «Самооборони Криму», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що колишній керівник республіканської профспілки працівників МВС України зібрав 23 лютого 2014 року позачергове засідання профспілки на якому було створено так зване збройне формування «Самооборона Криму».

«27.02.2014 року він очолював 4 роту збройного формування, яка брала участь у блокуванні та захопленні аеропорту в м. Сімферополі, координував дії російських силовиків в Криму, також здійснював захоплення приміщень СБУ та МВС», – розповіли у прокуратурі.

Так, 17 січня йому повідомлено про підозру та підготовлено матеріали щодо оголошення його у розшук.

«Представники так званої «Самооборони Криму» безпосередньо причетні до порушень прав та свобод громадян на території півострову, захоплення адміністративних будівель та інших стратегічних об’єктів, чим здійснювали допомогу країні-агресору. Правоохоронними органами на сьогодні встановлено дані понад п’ятисот членів цього незаконно утвореного збройного формування. Робота з ідентифікації та збору доказів щодо причетності цих осіб до тих чи інших незаконних дій продовжується», – прокоментував прокурор Автономної Республіки Крим Гюндуз Мамедов.

Прізвище підозрюваного в прокуратурі не назвали, однак, судячи з фактів біографії, йдеться про Володимира Мерцалова. 

Новини по темі:  На Львівщині трьох людей госпіталізували з отруєнням в’яленою рибою

Нагадаємо, колишній офіцер української міліції і екс-голова профспілки працівників МВС в АРК Володимир Мерцалов у складі сил так званої “самооборони” координував дії російських силовиків у Криму і брав участь у захопленнях сімферопольського аеропорту, українських управлінь СБУ та МВС, вів переговори з військовими частинами та київським главкоматом ВМФ про їхню капітуляцію. Про це він розповів російському виданню “Нова газета”. За його словами, вранці 23 лютого 2014 року він зібрався зі своїми “бойовими товаришами” біля будівлі Верховної Ради АРК у Сімферополі, щоб “обговорити напружену ситуацію в Києві, де палахкотів Майдан. Коли зустріч переросла в стихійний мітинг, в натовпі “хтось кинув клич — створити самооборону”. Мерцалов погодився під керівництвом сепаратиста і так званого “глави” Криму Сергія Аксьонова очолити в “самообороні” 4 роту, яку складали його колишні колеги і відставні солдати.