Домой / Україна / Соліст балету львівської опери зізнався, що вів сторінку Антимайдану і був проти Революції Гідності

Соліст балету львівської опери зізнався, що вів сторінку Антимайдану і був проти Революції Гідності

Соліст балету львівської опери зізнався, що вів сторінку Антимайдану і був проти Революції Гідності

Наразі артист продовжує працювати артистом Львівської опери та арт-директором балетної школи.

Соліст балету Львівської опери Микола Санжаревський, якого звинуватили у співпраці з терористами, себе сепаратистом не вважає.

Однак керівник балетної школи визнав, що 2014 року в соцмережах модерував групу Антимайдану і переказував кошти на окуповані території, передає Zaxid.net.

Артист також зізнався, що 2014 року й справді був проти Революції Гідності. Та навіть модерував у соцмережах паблік, відверто непатріотичного характеру.

«Я займався адмініструванням одної з другорядних сторінок Антимайдану. В своїх постах я жорстко критикував дії окремих політиків», – пояснив Санжаревський.

За його словами, коли почалась війна на Донбасі, співчував місцевому населенню. Через старі зв’язки з людьми на окупованих територіях почав збір коштів.

«Був медичний працівник, з яким ми були знайомі, бо я гастролював у Донецьку. Він запевняв, що є брак ліків. Я створив ці гаманці. Допомога мала йти для цивільного населення, але я зрозумів, що інші люди можуть використати за іншим призначенням і зупинив цю всю діяльність. Тоді звернувся з запитом на закриття тих гаманців», – пояснив Микола Санжаревський.

Після скандалу, який нещодавно розгорівся, Санжаревський перервав відпустку і з'явився до СБУ. У спецслужбі одразу ж провели обшук у його помешканні та вилучили комп'ютер і телефон.

ВідеоМикола Санжаревський розповів ТСН про "антиукраїнське" минуле у 2014 році

Соліст балету Львівської опери Микола Санжаревський, якого запідозрили у співпраці з терористами, дав інтерв'ю ТСН. Він зізнався – в 2014 році таки створював інтернет-скарбнички. Та, каже, гроші збирав не для бойовиків, а для мирних мешканців окупованих територій. Коли ж зрозумів, що гроші використовують терористи – закрив збір коштів.

Новини по темі:  Офіційний представник США їде до України на зустріч з владою

Соліст балету львівської опери зізнався, що вів сторінку Антимайдану і був проти Революції Гідності

«Обшук відбувався в рамках раніше відкритого провадження за ст. 258 ч. 3. Це сприяння терористичній діяльності. Під час обшуку в нього була вилучена техніка, яка буде досліджена під час досудового розслідування, яке вже триває», – розповів речник управління СБУ у Львівській області Олег Александров.

Тим часом у Львівській опері чекають висновків СБУ. Чи будуть реагувати на діяльність свого артиста та вживати дисциплінарних заходів, не кажуть.

Наразі артист продовжує працювати артистом Львівської опери та арт-директором балетної школи. Саме із нею пов'язаний ще один інцидент. На конкурсі в Білорусі вихованці його школи виступили разом із колективом із так званої  «ДНР». Та артист балету пояснює це лише спортивним інтересом.

«Про те, що там бере участь псевдодержавне утворення «ДНР» ми дізналися за кілька годин до виїзду. Я закинув всю цю роботу в соціальних мережах і зрозумів, щоби не робити в соцмережах, це не є реальним життям і що змінити цю біду, в якій Україна опинилася, просто неможливо. Тому ми сфокусувалися на проектах, які в перспективі допоможуть реінтеграції Донбасу», – підсумував артист.

Після висновків експертизи СБУ стане відома подальша доля артиста. Санкція статті, за якою відкрите кримінальне провадження, до 15 років ув'язнення.