Домой / Україна / Топили сніг на воду: Ізмаїл насилу пережив перший день неочікуваної блокади зимовою стихією

Топили сніг на воду: Ізмаїл насилу пережив перший день неочікуваної блокади зимовою стихією

Топили сніг на воду: Ізмаїл насилу пережив перший день неочікуваної блокади зимовою стихією

Унаслідок снігопадів у місті зникли одночасно практично всі комунальні блага.

Через обрив високовольтної лінії 70-тисячне місто Ізмаїл в Одеській області лишилося без електроенергії. Від ранку там також зникли вода та опалення, котрі подавалися за рахунок електрики, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Дістатися до міста звичайними дорогами наразі нереально через кучугури снігу. Є інформація про те, що спостерігалися перебої з мобільним зв’язком. Проте надвечір Ізмаїл підключили до резервної лінії живлення, тож у місті подекуди почало з’являтися світло. У першу чергу електрику дали на лікарні, міськраду і насосні станції. У кранах почала з’являтися вода, однак жителів одразу попередили, щоби вони зробили її запаси. “Нема гарантій, що електроживлення буде стабільним”, – пояснив міський голова Андрій Абрамченко.

ВідеоНа Одещині негода паралізувала Ізмаїл

70-тисячне місто Ізмаїл залишилося без електроенергії. Обірвало високовольтну лінію. Від ранку у місті немає світла, води та опалення. Також утруднений мобільний зв'язок.

Топили сніг на воду: Ізмаїл насилу пережив перший день неочікуваної блокади зимовою стихією

Тим часом до міста з Одеси прибули чотири генератори, а біля лікарень розгорнули польові кухні. Прості жителі ловили зв’язок і викладали в соцмережі фото з блокованого стихією міста. З них видно, що на дорогах лежать повалені потужним вітром гілки. Міська влада просила мешканців не виходити без потреби надвір, а люди обурювалися відсутністю машин із водою, бо та, як і хліб, умить зникла з магазинів. “Я одразу послала дитину за хлібом – хліба вже не було. Води теж у крамницях немає, бо її миттєво розкупили. Підвезення води ніхто з міської влади в райони не організовує, люди просто сидять без води. І є ситуації, я знаю по своїх знайомих, котрі просто топлять сніг, щоб елементарно злити туалети”, – розповіла одна з мешканок.

Новини по темі:  Прославляння нацизму і війна проти влади. У Мережі знайдено ймовірну сторінку сина нардепа Попова

Представники влади запевняють, що першочергово забезпечують усім потрібним котельні, аби ті підтримували тепло в домівках. Полагодити обрив високовольтної лінії і відновити стабільне енергопостачання планують протягом ночі. Натомість коли налагодиться транспортне сполучення – ніхто прогнозувати не береться. Ситуація на дорогах лише погіршується, водіїв маршруток та вантажівок зупиняють на пунктах відстію. До ранку поліцейські не радять виїздити на обласні автошляхи і легковикам.

Кореспондент ТСН Сергій Осадчук