Домой / Україна / Ще одна людина померла від кору. МОЗ закликає вакцинуватися

Ще одна людина померла від кору. МОЗ закликає вакцинуватися

Ще одна людина померла від кору. МОЗ закликає вакцинуватися

В Одесі померла ще одна людина.

В Одесі від ускладнень, викликаних кором, померла доросла людина, повідомляє МОЗ.

Таким чином це вже друга смерть від початку року. А якщо враховувати померлих від початку спалаху хвороби наприкінці 2017 року, то вже сьома, четверо з яких – діти.

У зв’язку з чим у міністерстві наголошують, що наразі в Україні посилено заходи з вакцинації проти цього небезпечного захворювання та закликають кожного зробити щеплення.

“Специфічного лікування від кору немає, але ви можете попередити захворювання. Єдиний надійний спосіб захиститися від кору – вакцинація. Дві дози вакцини захищають від хвороби. Якщо дитина пропустила першу чи другу дозу вакцини КПК за графіком, зверніться до медичного закладу і отримайте безоплатне щеплення якомога швидше. Для дорослих: якщо ви не були вакциновані проти кору, вам також рекомендується зробити щеплення. Це можна зробити у приватних клініках”, – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, раніше МОЗ випустило пам’ятку про симптоми хвороби. У ній зазначається, що вірус кору є надзвичайно заразним. Він швидко передається повітряно-крапельним шляхом, тобто під час вдихання найдрібніших крапель слизу, що потрапили в повітря при чханні, кашлі або розмові хворого. При чому вірус може жити в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення. 

ВідеоЩо варто знати про кір: симптоми, динаміка та ускладнення хвороби

Кір легко передається від людини до людини, поширюється при кашлі, тісних особистих контактах. Вірус залишається активним і живе у повітрі або на інфікованих поверхнях протягом двох годин. Спочатку хворий відчуває ознаки звичайної застуди: нежить, підвищення температури, кашель, приблизно через тиждень з’являється висип (спочатку на голові, далі – на верхній та нижній частинах тулуба). Серед ускладнень, які викликає кір, – ураження нервової системи – енцефаліт, втрата зору, отит та пневмонія.

Новини по темі:  У Даркнеті виставили на продаж дані "півмільйона клієнтів "Нової пошти" з телефонами і паспортами

Ще одна людина померла від кору. МОЗ закликає вакцинуватися