Главная / Україна / Окупанти запроторили українського активіста Балуха до колонії на понад 3,5 року

Окупанти запроторили українського активіста Балуха до колонії на понад 3,5 року

Окупанти запроторили українського активіста Балуха до колонії на понад 3,5 року

Українця засудили за зберігання боєприпасів.

Роздольненський районний суд в окупованому Криму засудив українського активіста Володимира Балуха до 3 років і 7 місяців колонії-поселення.

Про це повідомляють «Крим.Реалії» з зали суду.

Окрім цього, Балух повинен сплатити штрафу розміром 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (приблизно 4,6 тис. грн — прим.ред.).

Зазначимо, під час свого заключного слова на засіданні 15 січня Балух заявив, що справа проти нього «сфабрикована через його політичну позицію», і його не змусять любити «нову Батьківщину».

ВідеоПсевдосуд Криму надав останнє слово кримчанину Володимиру Балуху

Любити так звану нову батьківщину ви мене ніколи не змусите — з такими словами український патріот звернувся до російських силовиків у суді. Прокурор окупантської влади просить для Балуха 5 років. ФСБ затримала кримчанина рік тому. Під час обшуку у будинку його цивільної дружини начебто знайшли 5 шашок тротилу і кілька патронів. Вирок у справі українця псевдосуд оголосить завтра.

Окупанти запроторили українського активіста Балуха до колонії на понад 3,5 року

На думку правозахисників, чоловік став жертвою репресій за свою проукраїнську позицію — через прапор України на подвір’ї його будинку.

Своєю чергою речниця МЗС України Мар’яна Беца запевнила, що дипломати посилюватимуть міжнародний тиск на Росію для звільнення Балуха.

«Сфабриковане рішення незаконних судів. Висловлюємо протест», — наголосила вона.

Нагадаємо, російська ФСБ затримала Володимира Балуха 8 грудня 2016 року. Українця звинуватили в незаконному зберіганні боєприпасів і вибухових речовин, які нібито були знайдені на горищі його будинку.

У серпні 2017 року українського активіста засудили до трьох років і семи місяців колонії загального режиму, а також призначили штраф. Проте під час розгляду апеляційної скарги вирок скасували і відправили справу на повторний розгляд.

Новини по темі:  Незначний сніг на сході й тепло на Закарпатті. Якою буде погода 17 лютого