Домой / Україна / На Львівщині готуються заборонити дітям без щеплень від кору ходити до шкіл та дитсадків

На Львівщині готуються заборонити дітям без щеплень від кору ходити до шкіл та дитсадків

На Львівщині готуються заборонити дітям без щеплень від кору ходити до шкіл та дитсадків

Чиновники сподіваються, що це рішення вплине на батьків, тож вони надалі не відмовлятимуться від вакцинації.

Львівська облдержадміністрація скерує до шкіл та дитсадків області наказ не допускати до навчальних закладів дітей, які не мають щеплень від кору: заборона діятиме доти, поки в області не мине спалах захворюваності.

Про це йшлося на апаратній нараді в ЛОДА у понеділок, 15 січня, передає Zaxid.net.

“Якщо нещеплені діти якийсь час не будуть контактувати між собою, це дозволить зупинити цю ситуацію із захворюваністю, яка склалася зараз. Тому, на моє бачення, треба, щоб ці діти сиділи вдома. Я не впевнений, що це вдасться виконати на 100%, але, думаю, це хоч трохи підніме свідомість батьків”, – сказав заступник директора ДУ “Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України” Олег Когут.

“Ми підтримуємо цю рекомендацію, хоча вона не дуже відповідає чинному законодавству, але, напевно, на такий крок у будь-якому випадку треба йти”, – сказала директорка департаменту охорони здоров'я ЛОДА Ірина Микичак, додавши, що це підштовхне батьків надалі робити щеплення своїм дітям.

ВідеоЧи потрібно забороняти навчатися невакцинованим від кору дітям

Кір залишається в Україні головною темою. Але зараз дискутують не лише про те, робити щеплення чи ні, а й про те, чи допускати невакцинованих дітей до навчання.

На Львівщині готуються заборонити дітям без щеплень від кору ходити до шкіл та дитсадків

Голова ЛОДА Олег Синютка доручив підготувати наказ не допускати до шкіл і дитсадків нещеплених від кору учнів та пообіцяв уже сьогодні його підписати.

Цей наказ мають скерувати до всіх дошкільних закладів області, а також у ті школи, у яких сьогодні почалося навчання. Заборона наразі не стосуватиметься шкіл, які поки що перебувають на канікулах.

Раніше в Івано-Франківську влада рекомендувала подовжити канікули у школах міста у зв'язку зі спалахом кору. Вимушені канікули триватимуть до 21 січня включно. Виняток – ЗОШ №6 (Опришівці), де зареєстровано найбільшу кількість хворих – там канікули подовжать на 2 тижні.

Новини по темі:  На Чорнобильській АЕС сталося задимлення в енергоблоці

У Києві дітей без щеплення від кору вирішили не пускати на навчання

ВідеоВажкий досвід: як Італія на законодавчому рівні зобов'язує населення до вакцинації

В Україні планують прийняти закон про обов'язкові щеплення. В Італії подібний закон вже в дії. Тамтешні депутати вважають, що діти повинні мати 10 щеплень від 12 хвороб. Без них їх не беруть до садочків, а батьків можуть оштрафувати до 500 євро.

На Львівщині готуються заборонити дітям без щеплень від кору ходити до шкіл та дитсадків