Главная / Україна / На Прикарпатті громадянину Білорусі призначили максимальний штраф за «георгіївську стрічку» на авто

На Прикарпатті громадянину Білорусі призначили максимальний штраф за «георгіївську стрічку» на авто

На Прикарпатті громадянину Білорусі призначили максимальний штраф за "георгіївську стрічку" на авто

Іноземці відмовлялися зняти стрічку на прохання місцевих жителів.

У Яремче Івано-Франківської області місцевий суд призначив максимальний штраф громадянину Білорусі, який у своїй машині їздив із «георгіївською стрічкою».

Про це повідомляє Курс.

Інцидент трапився 10 січня поблизу Буковеля. Прапорець із зображенням «георгіївської стрічки» був розміщений на лобовому склі автомобіля Mercedes-Benz Vito, у машині були три чоловіки і дві жінки. Білоруських туристів зупинив місцевий депутат Андрій Марійчин. На його прохання зняти «георгіївську стрічку» іноземці відповіли відмовою. Тоді він викликав поліцію і друзів-ветеранів АТО.

Правоохоронці, які прибули на виклик, пояснили білорусам, що стрічка в Україні заборонена з червня 2017 року і за її використання передбачено штраф.

Яремчанський міський суд ухвалив рішення про максимальний штраф для порушників – 2550 грн. Прапорець із зображенням «георгіївської стрічки» конфіскований та підлягає знищенню.

Нагадаємо, від 15 червня 2017 року в Україні карають за носіння «георгіївської стрічки». Закон, що забороняє її виготовлення і пропаганду, набув чинності. За публічне використання «георгіївської стрічки» чи її зображення можна отримати штраф у 2550 гривень. За повторне порушення протягом року стягнуть вже до 5100 гривень або заарештують на 15 діб. 

Новини по темі:  В Одесі прочісують територію з надією знайти дівчинку, яка зникла під час пожежі - ЗМІ