Главная / Україна / У Сумах надійшли у продаж зошити з георгіївськими стрічками та портретами Сталіна

У Сумах надійшли у продаж зошити з георгіївськими стрічками та портретами Сталіна

У Сумах надійшли у продаж зошити з георгіївськими стрічками та портретами Сталіна

Ситуацією зацікавилися в СБУ.

У Сумах розгорівся скандал довкола одного з магазинів, де на полицях виявили друковану продукцію з російською символікою. Шкільні зошити з російськими взірцями зброї, георгіївськими стрічками та портретами Сталіна потрапили під увагу працівників СБУ, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Активіст Олександр Такул каже, що навіть уявити не міг подібної продукції у продажу на четвертому році російської агресії в Україні. «Для мене шок був, і я навіть купив зошити, щоб у мене зразок був і зафіксовано, що вони дійсно були, бо так людям розказуєш – вони не вірять, що таке можливе на четвертому році війни», — розповів він. Якісно надруковані зошити коштували під 20 гривень за штуку. «Це не просто книжки в магазині, це дитячі зошити! Це нав’язування дітям певного світогляду», — обурений чоловік.

ВідеоУ Сумах розгорівся скандал довкола магазину шкільних товарів із російською символікою

На полицях активісти виявили друковану продукцію з малюнками російської зброї, портретами Сталіна та георгіївськими стрічками. Власник магазину, де активісти виявили зошити з російською символікою, переконує, що така знахідка для нього самого стала цілковитою несподіванкою.

У Сумах надійшли у продаж зошити з георгіївськими стрічками та портретами Сталіна

Побаченим у крамниці Олександр поділився в соцмережах та виклав фото зошитів. Інформацією зацікавилися у Службі безпеки України. «Якщо в ході перевірки буде встановлено, що вказана продукція містить у собі ознаки злочинів, віднесених до підслідності СБУ, зокрема, замах на територіальну цілісність і недоторканість держави і заклики до сепаратизму, то, звичайно, що це буде тягнути кримінальну відповідальність», — пояснила її представник Олеся Рапута.

Власник магазину переконує, що така знахідка для нього самого була цілковитою несподіванкою. «Не місце даним зображенням, однозначно, на полиці жодного магазину, Якщо б ці зображення були виявлені в процесі викладки, то безумовно, вони б і не виставлялись на полиці», — переконує Олег Тевкун. Появу зошитів на прилавку він пояснює недоглядом працівників, адже продукцію викладають стосами, а не поштучно, тож інцидент є випадковістю. «Ми замовлення робимо поартикульно, тобто ми не вибираємо малюнки. Малюнки комплектує уже сам постачальник», — твердить підприємець.

Новини по темі:  Гужва, який втік з України, поскаржився на погрози фізичної розправи

За документами, зошити виготовлені на Дніпропетровщині ще 2013 року, тож це, імовірно, нерозпродані залишки, які постачальник невеликими партіями розкидав у замовлення від різних магазинів по всій Україні. У Сумах виявили 30 примірників таких зошитів, котрі вже прибрали з полиць та утилізували. Відтепер керівництво магазину обіцяє ретельніше стежити за тим, яку продукцію отримують і що розкладають на полиці.

Кореспондент ТСН Оксана Солодовник