Домой / Україна / Справа вбивства Гонгадзе. Пукачу перерахували термін ув’язнення за “законом Савченко”

Справа вбивства Гонгадзе. Пукачу перерахували термін ув’язнення за “законом Савченко”

Справа вбивства Гонгадзе. Пукачу перерахували термін ув'язнення за "законом Савченко"

Термін попереднього ув'язнення Пукача становить шість із половиною років.

Засудженому за вбивство журналіста Георгія Гонгадзе екс-начальнику департаменту зовнішнього спостереження Міністерства внутрішніх справ Олексію Пукачу перерахували термін попереднього ув'язнення.

До нього застосували так званий “закон Савченко”, відповідно до якого один день попереднього ув'язнення зараховується як два дні терміну основного покарання. Про це пишуть “Українські новини”.

Клопотання про перерахування терміну подав адвокат Пукача. Він перебував у СІЗО від 21 липня 2009 року до 6 січня 2016-го, тобто майже шість із половиною років. Відповідно їх зарахували як 13 років. Тож після перерахунку, станом на 10 січня 2017-го, Пукач відбув уже понад 14 років тюремного ув'язнення.

Суд наголосив, що протягом відбування довічного позбавлення волі законодавством установлено конкретні тимчасові показники, закінчення яких міняє правовий статус засудженого. Зокрема, йдеться про виникнення в засудженого права на подачу клопотання про помилування після відбуття ним не менше 20 років призначеного покарання. А відповідно до частини 2 статті 87 Кримінального кодексу, актом помилування може бути здійснено заміну засудженому призначеного судом покарання у вигляді довічного позбавлення волі на позбавлення волі на термін не менше 25 років.

Нагадаємо, журналіста Георгія Гонгадзе вбили 2000-го року. Замовників убивства досі не назвали. Гонгадзе поховали 22 березня 2016 року в Києві.

Новини по темі:  Підозрюваний у викраденні бізнесмена поліцейський керівник має добру репутацію серед підлеглих