Главная / Україна / «На ці гроші можна прожити без хабарів»: судді господарської палати Верховного суду приступили до роботи

«На ці гроші можна прожити без хабарів»: судді господарської палати Верховного суду приступили до роботи

"На ці гроші можна прожити без хабарів": судді господарської палати Верховного суду приступили до роботи

Оновлений судовий орган хоче змінити уявлення українців про справедливе судочинство.

Подвійне свято відзначили працівники найвищої судової інстанції України. День працівників суду та вступ на нові посади співпали в часі для суддів господарської палати Верховного суду, яких опитали журналісти, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Суддів перехопили після урочистого зібрання, де їм презентували пам’ятні монети. Іван Міщенко одразу по тому прийшов на роботу з кавою в руках, бо планував у цей день ще й попрацювати. Його старший колега Володимир Погребняк зізнався, що тепер професійні свята не гуляють із таким розмахом, як колись. «Зараз це відбувається дуже-дуже скромно», — пояснив він. І додав, що сподівається на те, що роботу оновленої структури зможе відчути та оцінити кожен українець. «Будь-яка людина, наші громадяни і громадяни інших країн, має це зрозуміти, що відбулося правосуддя», — розкрив мету він.

ВідеоВ День працівників суду ТСН дізналась, чи готові судді керуватися винятково законом

На таке визнання не розраховує колега Лілія Катеринчук, яка цитує рядки Івана Франка: «Кожний з нас те знав, що слави нам не буде, нi пам'ятi в людей за сей кривавий труд, що аж тодi пiдуть по сiй дорозi люди, як ми проб'єм її та вирiвняєм всюди». На її думку, головним мотивом є зміна системи, безвідносно до популярності окремих персоналій у ній. «Хотілося довести, що в судовій системі є порядні судді, яким може довіряти суспільство», — пояснила вона. Колишній снайпер АТО Олександр Мамалуй навіть у службовому кабінеті не розлучається з фотографіями побратимів. «Це наш командир, лейтенант, перший прапор над Пісками встановив», — показує він, а також перераховує друзів свого взводу, котрі поклали свої життя в захисті України. Тепер, за словами судді, брати хабарі для нього – неприпустима дія. «Концепція володіння речами мене більше не приваблює», — пояснює Мамалуй. І додає, що й офіційна зарплата у 120 тисяч гривень без премій і надбавок не створює гострої потреби в фінансах. «На ці гроші можна прожити дуже гарно без усяких там хабарів», — вважає суддя.

Новини по темі:  Житель Горлівки намагався завести до ОРДЛО контрабанду ліків

Іван Міщенко та Володимир Погребняк обіцяли, що професійне свято відзначатимуть скромно. Лілія Катеринчук планує робити це вдома із сім’єю, а Олександр Мамалуй вирушить до своїх побратимів у військову частину «Десна».

Кореспондент ТСН Дмитро Фурдак