Домой / Україна / На Черкащині схопили агента спецслужб РФ, завербованого понад 20 років тому

На Черкащині схопили агента спецслужб РФ, завербованого понад 20 років тому

На Черкащині схопили агента спецслужб РФ, завербованого понад 20 років тому

Зловмисник "зливав" кураторам потрібну інформацію та наймав бойовиків для участі у бойових діях на Донбасі.

У Черкаській області затримали росіянина, якого понад 20 років завербували співробітники розвідки РФ і відправили до України.

Про це повідомили у прес-центрі СБУ.

«Уродженець Самари РФ, який тривалий час проживав на території Черкаської області та отримав українське громадянство, був завербований ще у 1996 році Службою зовнішньої розвідки РФ», — йдеться у повідомленні.

На Черкащині схопили агента спецслужб РФ, завербованого понад 20 років тому

За словами затриманого, куратори поставили агенту завдання стати учасником громадсько-політичних структур патріотичного спрямування. Чоловік «працював» у Києві та Черкаському регіоні, отриману інформацію передавав російським спецслужбам.

З початком АТО на Донбасі він також вербував найманців для участі у бойових діях на боці терористичних організацій «ЛДНР».

Співробітники контррозвідки СБУ затримали агента під час спецоперації, під час обшуку за місцем проживання чоловіка виявили мобільні пристрої з контактами кураторів та комп’ютерну техніку з доказами передавання інформації спецслужбам РФ.

Наразі затриманому оголошено про підозру у державній зраді, триває досудове слідство.

Нагадаємо, раніше на Сумщині викрили агента російських спецслужб, який готував теракт на День ЗСУ. Зловмисника схопили, коли він закладав вибухівку під військовим об’єктом.

Новини по темі:  Протести проти медичної реформи в столиці можуть повторитися