Домой / Україна / У Києві суд викликав на засідання полоненого бойовиками «ДНР» вченого Ігоря Козловського

У Києві суд викликав на засідання полоненого бойовиками «ДНР» вченого Ігоря Козловського

У Києві суд викликав на засідання полоненого бойовиками "ДНР" вченого Ігоря Козловського

Родина вченого намагається встановити опікунство над його сином-інвалідом.

У Солом’янському районному суді Києва суддя викликала на засідання вченого Ігоря Козловського, який перебуває в полоні так званої «ДНР» – така інформація активно шириться соцмережами, йдеться у сюжеті ТСН.19.30.

Дружина науковця Валентина розповідає – намагається стати синові-інвалідові опікуном, щоби представляти його інтереси та отримувати за нього пенсію. Зараз опікун лише один — це її чоловік, який із січня 2016 року в полоні. Його схопили в окупованому Донецьку, в якому 63-річний учений лишився, щоби доглядати за хворим сином.

ВідеоСолом'янський суд викликав на засідання полоненого в ДНР Ігоря Козловського

Бойовики провели обшуки в квартирі і так звана «влада ДНР» заявила, що нібито у вченого серед книжок знайшли дві бойові гранати. Чоловіка звинуватили у шпигунстві на користь України. Фейковий «військовий трибунал ДНР» майже на три роки засудив  Ігоря Анатолійовича. Увесь цей час його син фізично позбавлений законного опікуна. А ще – пенсії.

Пані Валентина називає тяжкий діагноз 37-річного сина: «Синдром Дауна. Він інвалід з народження. А потім у нього ще травма хребта. Перша група. Але ми якось справлялися весь час, а тепер ще такі обставини».

Родина розповідає: зібрали необхідні довідки — серед них і від СБУ — про те, що Ігор Козловський заручник, та звернулися до суду у серпні цього року. Почуте на засіданні приголомшило.

«Суддя сказала, що вона не може продовжувати розгляд справи за відсутності основного опікуна і вона буде звертатися з повісткою за місцем його реєстрації в Донецьку.  І відклала справу на березень 2018. Абсурд», — розповідає син Ігоря Козловського Олександр.

Офіційно суд відповідає: перед законом усі рівні, і не важливо де перебуває людина  — її прав не можна порушувати. А ще кажуть, що інформація, що шириться соцмережами, не відповідає дійсності.

Новини по темі:  Підозрюваного у розкраданні 149 млн гривень заступника глави Міноборони відпустили на поруки

«Такого рішення суддя під час судового засідання не приймала. Вирішено лише питання повідомлення зацікавленої особи про те, що розглядається така справа, який є на сьогоднішній день Козловський. Де б ця людина не знаходилась», — розповідає спікер Солом’янського суду Марія Зелінська.

Адвокат розповідає – суд нічого не порушив. Велику перерву між засіданнями пояснює завантаженістю. Та говорить про відповідальність працівників соціальної галузі.

«За своїми посадовими обов’язками вони мають пояснювати людям, які нічого не тямлять у юриспруденції, що відбувається і як їм діяти», — каже адвокат Сергій Топчій.

У Солом’янському управлінні праці та соцзахисту кажуть: усе, що залежало від них, вони вже зробили. Та додають — виплати родина отримує.

«Сім’я отримує виплати, як внутрішньо переміщена особа в тому числі, з урахуванням суми, як людині з інвалідністю. Загальна сума 2668. Це повна сума виплати на внутрішньо переміщену особу на пенсіонера і інваліда першої групи», — розповідає заступник начальника управління Наталія Тарасенко.

Родина Козловських сподівається, що суд зможе в законний спосіб перенести засідання на більш ранній термін і син Ігоря Козловського матиме опікуна поруч із собою. Поки батько в полоні — хоча би матір.

Кореспондент ТСН Валерія Ковалінська