Домой / Україна / Осінній призов: понад дві третини чоловіків не прийшли до військкоматів

Осінній призов: понад дві третини чоловіків не прийшли до військкоматів

Осінній призов: понад дві третини чоловіків не прийшли до військкоматів

Тим, хто ухиляється від служби, загрожує кримінальна відповідальність та позбавлення волі до 3 років.

В Україні завершився призов на строкову військову службу до Збройних сил 2017 року. Загалом понад 70% призовників, яким відправили повістки, не прийшли до своїх військкоматів.

Про це повідомляє прес-центр Сухопутних військ ЗС України.

«Проте проблеми з тими, хто уникає строкової служби у війську, не бракує. Близько 70 відсотків неявки призовників до військових комісаріатів. З тих майже третина перебувають у розшуку. Тож згідно законодавства представники військових комісаріатів мають право вручати повістки будь-де», — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що загалом до військ було направлено 12 тисяч 460 осіб, серед яких 8 тисяч 360 осіб служитимуть у ЗСУ, 3,5 тисячі — у Національній гвардії, а ще 600 осіб — у Державній спеціальній службі транспорту. Повідомляється, що таким чином було на 100% виконане державне завдання.

У ЗСУ додають, що перевірка призовників пройшла позитивно, вони відповідають усім вимогам щодо здоров'я, освіти та інших критеріїв. Комплектування частин та підрозділів минуло без збоїв та затримок. 

Повідомляється, що за ухилення від обов'язкової строкової служби на призовника може бути накладена кримінальна відповідальність, що тягне за собою покарання у вигляді позбавлення волі терміном до 3 років.

Нагадаємо, Міністерство оборони України оприлюднило роз’яснення щодо змін до законодавства про проходження військової служби в особливий період і пояснило, кого призов не торкнеться. 

Новини по темі:  Жителі Київщини відсудили в згорілої нафтобази кругленьку суму за шкоду своєму здоров'ю