Главная / Україна / Росія знищила довкілля на Донбасі та в Криму на 33 вагони золота: це перевищує золотий запас РФ

Росія знищила довкілля на Донбасі та в Криму на 33 вагони золота: це перевищує золотий запас РФ

Росія знищила довкілля на Донбасі та в Криму на 33 вагони золота: це перевищує золотий запас РФ

Про це заявляють правозахисники.

Російська агресія в Криму і на Донбасі завдала Україні екологічного збитку, що дорівнює 33 вагонам золота і перевищує золотий запас РФ.

Про це повідомив керівник аналітичного напряму Української Гельсінської спілки з прав людини Олег Мартиненко на прес-конференції в Києві, передає УНІАН.

«Я маю констатувати увагу, що у нас є незаслужено забуті білі плями цього збройного конфлікту, зокрема, це екологічна шкода, яку ми теж констатуємо як важливу складову цього конфлікту», — наголосив він.

Так, війна спричинила забруднення ґрунту важкими металами внаслідок бомбардувань і артобстрілів, затоплення шахт і забруднення грунтових вод, знищення в результаті неконтрольованих пожеж лісостепових заповідників.

Згідно з дослідженнями Національної академії наук України та Міністерства оборони, Україні завдано збитків на території Криму і окупованій частині Донбасу в еквіваленті рівному «33 вагонам золота вищої проби».

«Це на кілька вагонів більше, в принципі, ніж золотий запас Росії», — сказав він і додав, що в разі контрибуції РФ доведеться втрачати свою частину золотого запасу.

Раніше міністр закордонних справ Павло Клімкін заявляв, що через дії РФ на Донбасі виникли екологічна та гуманітарна катастрофи.

Новини по темі:  Щоденний подвиг: у зоні АТО медсестра добровільно опікується старенькими селянами