Главная / Україна / Суд виправдав скандального ректора податкової академії Мельника – ЗМІ

Суд виправдав скандального ректора податкової академії Мельника – ЗМІ

Суд виправдав скандального ректора податкової академії Мельника – ЗМІ

В оприлюдненому рішенні прізвища не називається, однак зміст судової ухвали вказує саме на цю особу.

Екс-ректора Національного університету державної податкової служби України Петра Мельника визнано невинуватим у протизаконному відчуженні державної нерухомості, котра перебувала на балансі навчального закладу, та розтраті коштів. Кілька інтернет-видань оприлюднили інформацію про це із посиланням на текст вироку Бородянського райсуду Київської області від 5 грудня, в котрому немає прізвища підсудного, але вказується посада, на котрій він працював.

Водночас факт порушень при передачі прав власності на об’єкти на користь ТОВ «Міжрегіональна фінансово-юридична академія» судом було підтверджено. Цю академію заснували дружина Мельника Тетяна, син Максим Мельник і тесть Володимир Щербань, а обов’язки керівника фірми виконує племінник екс-ректора Роман Мельник. Після отримання прав власності на магазин і кафе в Ірпіні, реабілітаційно-оздоровчий комплекс «Сосновий бір» у Ворзелі, комплекс будівель у Кам’янці-Подільському та приміщення у Сімферополі академія почала здавати їх в оренду тому самому університету, в котрого їх придбала. Слідство вважало, що вартість об’єктів при купівлі-продажу була суттєво занижена, але екс-ректор переконував, що не впливав на це і дізнався про покупця вже після оформлення угоди.

ВідеоПетро Мельник стверджує, що досі є ректором Національної податкової академії

Феміда визнала необґрунтованими доводи прокуратури Київської області про відповідальність за оборудку саме Петра Мельника. Відтак із нього знято обвинувачення, за котрими він міг потрапити до в’язниці на 12-річний термін. Також відхилено цивільний позов університету про відшкодування Мельником 33,44 млн грн майнової шкоди.

Як повідомлялося, також Мельник і секретар приймальної комісії підозрюються в отриманні 177 тис грн хабарів. Кримінальне провадження по цьому епізоду було розпочате у жовтні 2013 року. Обвинувальний акт надійшов до Ірпінського міського суду Київської області у грудні 2015 року.

Новини по темі:  Діти-вегани підтверджують стереотип про власну обдарованість, але їм нема місця в українських дитсадках