Главная / Україна / «Рятуємо польську економіку»: Клімкін прокоментував заяву прем’єра Польші щодо біженців з України

«Рятуємо польську економіку»: Клімкін прокоментував заяву прем’єра Польші щодо біженців з України

"Рятуємо польську економіку": Клімкін прокоментував заяву прем'єра Польші щодо біженців з України

Він також згадав про розмову з главою МЗС Угорщини.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що українські заробітчани у Польщі рятують економіку країни. Так він відповів на заяву нового прем'єр-міністра Польщі Матеуша Моравецького про те, що його країна допомагає розвантажити схід ЄС, приймаючи біженців з України.

Про це Клімкін заявив журналістам «112 Україна».

«Ми реально рятуємо польську економіку, оскільки українці там працюють. Я знаю випадки, коли українцям пропонують більшу зарплатню, оскільки вони більш гнучкі, дуже сфокусовані на тому, що роблять», — заявив він.

Глава МЗС додав, що, незважаючи на розбіжності в історичному питанні та низку інших проблем, Україна завжди спілкуватиметься з Польщею, як з другом.

«МЗС оцінює, що майже 1 млн українців є в Польші. Так хто кого рятує? В даному сенсі ми рятуємо польську економіку. Але з нашими польськими друзями ми завжди будемо розмовляти як з друзями з усіх питань, включаючи питання нашої історичної пам'яті», — додав він.

Клімкін також розповів про зустріч з главою МЗС Угорщини Петером Сійяртою. Він наголосив, що інформація угорської сторони щодо кількості представників меншини на Закарпатті не відповідає дійсності. Угорці, за словами міністра, їдуть до Угорщини вчитися, а потім прямують до інших країн Європи.

Нагадаємо, новий прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравєцький у перший же день затвердження на посаді голови кабінету міністрів заявив, що стосунки з Україною необхідно будувати на історичній правді, а такі події як «геноцид на Волині» забувати не можна. Він також додав, що країна приймає біженців з України, чим допомагає розвантажити східний фланг Європи.

Новини по темі:  На Одещині медикам пообіцяли "організаційні висновки" через смерті дітей від кору