Главная / Україна / «Це була легендарна людина». Чубаров прокоментував загибель ветерана кримськотатарського руху

«Це була легендарна людина». Чубаров прокоментував загибель ветерана кримськотатарського руху

"Це була легендарна людина". Чубаров прокоментував загибель ветерана кримськотатарського руху

Веджіє Кашка домагалась повернення свого народу на батьківщину ще за радянських часів.

Після облави силовиків-окупантів у анексованому Криму померла ветеран кримськотатарського руху Веджіє Кашка. Вона пережила сталінську депортацію, але не витримала репресій окупанта, йдеться у ТСН.16:45.

83-річній жінці стало зле у момент арешту активістів у кафе в центрі Сімферополя. Її забрала швидка, але врятувати не змогла.

«Це дуже легендарна людина у кримськотатарському національному русі. Вона одна з тих, хто проривалися до Криму зі своєю родиною, дітьми, попри перепони, які ставили за радянських часів. Вона — це людина, яка не пропускала жодної помітної події у кримськотатарському русі за повернення на свою Батьківщину. Ось таким чином вони (окупаційна влада) намагаються очорнити кримськотатарський національний рух. А з іншого боку заарештувати активних людей», — прокоментував трагічну подію глава кримськотатарського Меджлісу Рефат Чубаров.

Веджіє була соратницею Мустафи Джемілєва. 40 років вона домагалася повернення свого народу до Криму. Сьогодні її мали заарештувати разом з іще трьома кримцями — Бекіром Дегерменджі, Асаном Чапухом та Кязимом Аметовим. Їх звинувачують у здирництві. Начебто ці люди вимагали велику суму грошей у громадянина Туреччини. Загалом сьогодні затримали шістьох кримських татар. У багатьох оселях провели обшуки — у Сімферополі, його передмісті Грушівці, Сімеїзі, Південному та Ближньому під Феодосією. 

Новини по темі:  Вихователька із табору "Вікторія", де загинули діти, день весілля провела у СІЗО