Домой / Україна / Одеситка два тижні прожила з малюками в полі під відкритим небом у компанії безхатьків

Одеситка два тижні прожила з малюками в полі під відкритим небом у компанії безхатьків

Одеситка два тижні прожила з малюками в полі під відкритим небом у компанії безхатьків

Долею дітей перейнялися волонтери, правоохоронці та соціальні служби.

У полі на околиці Одесі два тижні провели двоє малолітніх дівчаток 1,5 і 3 років. Вони разом із компанією безхатьків жили просто неба, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Волонтери знайшли родину майже випадково, бо жінку та дітей помітили біля сміттєвих баків житлового масиву та поцікавилися, де вони мешкають. “Вони жили під відкритим небом з алкоголіками. Діти ночували на матраці, котрий можна побачити в купі брудних речей”, – розповіла Наталя Наумова. Небайдужі одесити забрали родину й влаштували мати з дітьми в готель, відігріли, одягли, нагодували, а потім відправили до реабілітаційного центру. Однак уже за два дні мати підхопила малюків і втекла. “Вона не пристосована до дітей узагалі. Коли дітей обробляли від педикульозу, вона навіть не мала уявлення, що треба вичесати дітям голови”, – розповіла волонтер Катерина Раскидная.

ВідеоВ Одесі мати з двома малолітніми дітьми два тижні прожила просто неба

Після втечі з реабілітаційного центру родину шукали десятки людей – від добровольців до поліції та таксистів. Але жінка сховалася разом з дітьми в у підвалі однієї з 5-поверхівок Одеси, де мешкають двірники та переховуються безпритульні. “Всі вони випивають”, – каже жителька будинку Валентина Петрівна. Після того маму з дітьми забрали до лікарні. Медики заспокоюють, що дівчатка застужені, проте стан їх цілком задовільний, вони розвинені відповідно віку, комунікабельні, не виснажені. “В принципі, нічого серйозного в дітей не було”, – каже завідувачка педіатричним відділенням дитячої лікарні Наталя Зальцман.

Проблемну жінку звати Алла Забара, вона скаржиться на погане виховання. “Мене з самого дитинства ніхто не любить у родині. Я з дитинства, мов підкидьок якийсь”, – твердить вона. Однак правоохоронці на такі скарги не зважають і готують матеріали на позбавлення жінки материнських прав. “Чекайте, а які підстави? Що в мене нема свого житла – це не підстава. У мене немає ніякого правопорушення, я не наркоманка, не п’яниця”, – реагує на це сама жінка. Поки вона написала заяву, що добровільно віддає дітей під опіку держави на два місяці, а за цей час обіцяє знайти житло й роботу та забезпечити малюків нормальними умовами для життя. Соціальні служби наразі від коментарів утримуються.

Новини по темі:  У самообороні Одеси пов'язали вибух гранати з наближенням 9 травня

Кореспондент ТСН Олена Черняєва