Домой / Україна / «Ці шпигунські ігри мене не радують»: посол України в Білорусі назвав останні події нісенітницею

«Ці шпигунські ігри мене не радують»: посол України в Білорусі назвав останні події нісенітницею

"Ці шпигунські ігри мене не радують": посол України в Білорусі назвав останні події нісенітницею

Дипломат заявив, що ніхто не плете інтриг проти Білорусі і поведінка її КДБ дивна для України.

Посол України в Республіці Білорусь Ігор Кизим розкритикував арешт українського журналіста Павла Шаройка та оголошення персоною нон ґрата співробітника української дипломатичної місії Ігоря Скворцова. Оцінку цим подіям він дав у коментарі білоруській редакції Радіо Свобода.

«По-перше, було сказано, що його спіймали «на гарячому». Що це таке, я не розумію. Він передавав щось? Його затримали після того, як він вийшов з посольства і йшов додому. Як і де це сталося, з чим його затримали, нам невідомо. Що стосується його відносин зі співробітником посольства Ігорем Скворцовим, то вони дружили. З Павлом тут в посольстві всі дружили. Те, що вони кажуть, що Павло нібито визнав, що він кадровий співробітник ГУР, то нехай покажуть. КДБ я не вірю. Невідомо, що він говорив там без свідків, як говорив. А те, що він був раніше в Міноборони і що у нього було якесь звання, то це не секрет ні для кого», — зауважив дипломат.

ВідеоКДБ Білорусі заявила про наявність доказів шпигунської діяльності Павла Шаройка

Посол переконаний, що в журналістській діяльності Шаройка не було нічого протизаконного, і той збирав інформацію винятково в межах своєї роботи зі ЗМІ. «Павло збирав інформацію як журналіст. І від таких же журналістів брав інформацію, або ще від когось. Всі, хто працював журналістом, знають, як це робиться. Те, що заявили, що він створив якусь мережу, так кожен журналіст має свою мережу. Ось ви мені дзвоните – я теж у вашій мережі», — пояснив він.

Кизим твердить, що ноту про оголошення Ігоря Скворцова персоною нон-грата йому вручили в будівлі МЗС Білорусі. «Я відповів, що не буду заперечувати, не можу не виконати, і протягом певного часу Ігор Скворцов поїхав. Я сказав, що це нісенітниця, але я повинен виконувати. Ці шпигунські ігри мене не радують. Йде нагнітання обстановки. Мене це дивує. Не вірю, що Павло Шаройко завдав якоїсь шкоди інтересам Білорусі. Білоруси наші брати, як каже Олександр Григорович. У нас ніколи не було напряму діяльності проти Білорусі», — запевнив дипломат.

Новини по темі:  На Буковині поліція випадково знайшла викрадені в Європі десятки байків

Він запевнив, що посольство діятиме винятково у правовому полі, але в цих межах максимально надаватиме допомогу затриманому журналісту. «До справи Шаройка буде приєднаний ще один адвокат. Поки Шаройко захищає державна адвокат. Його дружина з нею спілкується, у неї немає претензій. Але очевидно, що вона буде шукати менш «заангажованого», і тому ми будемо допомагати їй. Буде з ним зустрічатися наш консул, і будемо домагатися зустрічі з Павлом для його дружини, якій два рази вже відмовили в побаченні», — розповів Кизим.