Главная / Україна / «Українська Венеція» Вилкове ризикує перетворитися на солону пустелю

«Українська Венеція» Вилкове ризикує перетворитися на солону пустелю

"Українська Венеція" Вилкове ризикує перетворитися на солону пустелю

Замулення Дунаю знищує легендарні канали.

Вилкове на Одещині може втратити статус української Венеції. Численні рукотворні канали інтенсивно замулюються і через це пересихають, самому ж місту загрожує екологічна катастрофа, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Місцеві жителі намагаються розчищати канали від мулу вручну – так званими копаницями. Однак ті заросли настільки, що ради на це нема, тож човни стоять прикуті біля воріт господарів. Канали, які у Вилковому називають єриками, слугують місту замість доріг, а човни – транспортом. Тепер людям доводиться ходити пішки – над змілілими єриками прокладені кладки. «Неможна під’їхати. Все човнами раніше підвозили. Раніше городи були в усіх на островах. Покидали все», — зізнається мешканка Вилкового Любов.

ВідеоЗагроза екологічної катастрофи: Вилкове може втратити статус "української Венеції"

80 млн тон мулу, через який канали стають непрохідними, у Вилкове щороку приносить Дунай. Разом із цим міліє сама річка та утворюються нові острови та намивається суходіл. Гроші на очищення Дунаю шукають у різноманітних європейських фондах ентузіасти з багатьох країн, однак поки що результату немає.

Очищення особливо потребує 30-кілометрове русло від Вилкового до моря та ще 86 км каналів у самому місті. Інакше поселення поступово перетвориться на соляну пустелю. «Тут внизу солені ґрунти. Якщо не відбувається дренаж, не відбувається промивка – відбувається осолонення», — пояснив директор Дунайського біосферного заповідника НАН України Олександр Волошкевич.

Кореспондент ТСН Олександра Мітіна

Новини по темі:  В окупованому Криму лишилося тільки 28 класів, де навчають українською мовою – звіт правозахисників