Домой / Україна / Затриманого в Білорусі журналіста Шаройка звинуватили в зборі інформації – голова НСЖУ

Затриманого в Білорусі журналіста Шаройка звинуватили в зборі інформації – голова НСЖУ

Затриманого в Білорусі журналіста Шаройка звинуватили в зборі інформації – голова НСЖУ

Мотивацію білоруських спецслужб у журналістській спілці називають абсурдною.

Заарештованого в Мінську українського журналіста Павла Шаройка звинувачують у несанкціонованому зборі інформації. Про це заявив голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

“Його звинувачують у шпигунстві або в несанкціонованому зборі інформації. Але говорити про якійсь нелегальний збір інформації, який може робити професійний журналіст – це абсурд. Очевидно, що будь-який професійний журналіст збирає інформацію, і це може бути критична інформація, негативного характеру, але це просто характеристика професії”, – наголосив керівник НСЖУ.

ВідеоУ Мінську заарештували українського журналіста

В українському МЗС кажуть, що знають про ситуацію і “вживають заходів щодо захисту прав затриманого”. Зокрема, журналіста вже відвідав український консул.

Як повідомлялося, Білорусі затримали кореспондента “Українське радіо – ua:суспільне” Павла Шаройка, про це заявив голова Національної суспільної телерадіокомпанії України Зураб Аласанія. За словами дружини затриманого, це сталося ще 25 жовтня, а перед затриманням були проведені обшуки. Глава комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар назвала події в Білорусі “типовим російським стилем”, котрий “зайвий раз доказує, що на території Білорусі працюють спецслужби і Російської Федерації, і їхні спецслужби мають прямі контакти з РФ”.

Новини по темі:  "Вороненкова вбили українські націоналісти". Адвокат Тюріна відреагував на звинувачення ГПУ