Главная / Україна / Затриманого в Білорусі журналіста Шаройка звинуватили в зборі інформації – голова НСЖУ

Затриманого в Білорусі журналіста Шаройка звинуватили в зборі інформації – голова НСЖУ

Затриманого в Білорусі журналіста Шаройка звинуватили в зборі інформації – голова НСЖУ

Мотивацію білоруських спецслужб у журналістській спілці називають абсурдною.

Заарештованого в Мінську українського журналіста Павла Шаройка звинувачують у несанкціонованому зборі інформації. Про це заявив голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

«Його звинувачують у шпигунстві або в несанкціонованому зборі інформації. Але говорити про якійсь нелегальний збір інформації, який може робити професійний журналіст – це абсурд. Очевидно, що будь-який професійний журналіст збирає інформацію, і це може бути критична інформація, негативного характеру, але це просто характеристика професії», — наголосив керівник НСЖУ.

ВідеоУ Мінську заарештували українського журналіста

В українському МЗС кажуть, що знають про ситуацію і «вживають заходів щодо захисту прав затриманого». Зокрема, журналіста вже відвідав український консул.

Як повідомлялося, Білорусі затримали кореспондента «Українське радіо — ua:суспільне» Павла Шаройка, про це заявив голова Національної суспільної телерадіокомпанії України Зураб Аласанія. За словами дружини затриманого, це сталося ще 25 жовтня, а перед затриманням були проведені обшуки. Глава комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар назвала події в Білорусі «типовим російським стилем», котрий «зайвий раз доказує, що на території Білорусі працюють спецслужби і Російської Федерації, і їхні спецслужби мають прямі контакти з РФ».

Новини по темі:  Українці запозичили в американців "синю стрічку" довіри до поліції