Главная / Україна / НАБУ затримало восьмого учасника розкрадання коштів проекту «Стіна»

НАБУ затримало восьмого учасника розкрадання коштів проекту «Стіна»

НАБУ затримало восьмого учасника розкрадання коштів проекту "Стіна"

Наразі з затриманим проводяться слідчі дії, вирішується питання повідомлення йому про підозру, а також обрання запобіжного заходу.

Учора, 15 листопада детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП здійснили низку обшуків, за результатами яких затримали особу, ймовірно задіяну у корупційній схемі з заволодіння коштами держбюджету, виділеними для проекту «Стіна».

Про це повідомляє прес-служба НАБУ.

Зазначається, що за даними слідства, ця особа виступила пособником у заволодінні бюджетними коштами службовими особами ДПСУ та керівниками підприємств-генпідрядників.

«Як встановили детективи НАБУ, затриманий організував придбання підприємства з ознаками фіктивності та впродовж 2015–2016 років забезпечував через нього переведення у готівку безготівкових коштів, що надходили від генеральних підрядників, залучених службовими особами ДПСУ для здійснення заходів з інженерно-технічного облаштування кордону. Всього, відповідно до даних слідства, за участю цього підприємства конвертовано у готівку понад 10 млн грн, виділених для інженерно-технічного облаштування кордону, якими у подальшому заволоділи учасники злочинної схеми», — йдеться у повідомленні.

Наразі з затриманим проводяться слідчі дії, вирішується питання повідомлення йому про підозру, а також обрання запобіжного заходу.

Крім того, за результатами проведених обшуків детективи НАБУ вилучили понад 40 печаток підприємств з ознаками фіктивності, зокрема й тих, які були задіяні в злочинній схемі заволодіння бюджетними коштами, а також декілька сотень тисяч готівки.

ВідеоПравоохоронці затримали сімох підозрюваних у розкраданні грошей з проекту "Стіна"

8 серпня у справі про розкрадання коштів проекту «Стіна» було затримано шістьох осіб. Затримання проводилось детективами Національного антикорупційного бюро під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізованої аниткорупційної прокуратури. Очільник Спеціальної антикорупційної прокуратури Назар Холодницький допустив можливість нових затримань у справі розкрадання коштів для будівництва стіни на кордоні з Росією.

Новини по темі:  Через побиття поліцейського на мітингу під Радою відкрили кримінальне провадження

Зазначимо, проект «Стіна», або «Європейський вал» — фортифікаційний проект, який має підвищити рівень безпеки на кордоні України з Росією. Він був презентований екс-прем'єром Арсенієм Яценюком ще у 2014 році. На цей проект вже витратили 400 мільйонів гривень, однак будівництво досі не завершилось, наразі готово трохи більше 10%.