Главная / Україна / Більшість дзвінків про замінування надходила з Росії та окупованих територій — СБУ

Більшість дзвінків про замінування надходила з Росії та окупованих територій — СБУ

Більшість дзвінків про замінування надходила з Росії та окупованих територій - СБУ

Лише за останній тиждень було зафіксовано 28 повідомлень.

Більшість анонімних «телефонних терористів» мають російське походження, пише УНІАН з посиланням на СБУ.

Як повідомляється, співробітниками відомства останнім часом було викрито низку спецоперацій російських спецслужб, зокрема йдеться й про «телефонний тероризм». Правоохоронці встановили, що зловмисники за допомогою спеціалізованого обладнання організовували маршрутизацію міжнародного трафіку поза центрами комутації.

«За допомогою ІР-телефонії вони маскували виклики під звичайні місцеві телефонні розмови з підміною оригінального номера абонента. Саме таким чином з території країни-агресора, тимчасово окупованих та анексованих територій України надходили неправдиві телефонні повідомлення про мінування об’єктів критичної інфраструктури та місць масового перебування людей у різних регіонах України,» — йдеться у повідомленні.

Так, за останній тиждень було зафіксовано 28 таких повідомлень. А це може свідчити лише про тактику залякування українського населення у рамках гібридної війни, спрямованої на штучне загострення соціально-політичної ситуації в країні.

За даними відомства, лише в столиці протягом року було виявлено 33 телефонних терористи, які повідомляли про замінування. За що зловмисникам загрожує позбавлення волі на строк від двох до шести років.

Нагадаємо, днями до поліції надійшли повідомлення про мінування 11 аеропортів України. Правоохоронці стверджують, що усі дзвінки надійшли із сусідньої держави та реальної загрози не становили. Наразі за фактами відкриті кримінальні провадження, а ось з якої саме країни були дзвінки, у поліції не уточнили.

ВідеоАноніми повідомили про замінування десяти українських аеропортів

Новини по темі:  На Вінничині розшукують нападників на військову частину