Главная / Україна / Нацрада перевірить «Інтер» після скандальної передачі з «допитом» 12-річної породіллі

Нацрада перевірить «Інтер» після скандальної передачі з «допитом» 12-річної породіллі

Нацрада перевірить "Інтер" після скандальної передачі з "допитом" 12-річної породіллі

Журналісти розкрили персональні дані неповнолітньої.

Нацрада з питань телебачення та радіомовлення призначила позапланову перевірку телеканалу «Інтер» після звернення обмудсмена Валерії Лутковської щодо порушення прав дитини під час випуску однієї з програм. Про це повідомляє прес-служба відомства. 

Йдеться про героїню передачі  «Стосується кожного» — 12-річну матір із Львівської області.

За результатами моніторингу Нацрада та Лутковська звернули увагу на те, що під час програми  була поширена конфіденційна інформація про дитину та розкриті її персональні дані.

«Крім того, в ефірі фактично відбувався допит дівчинки, під час якого ведучий намагався з’ясувати в неї, хто є батьком немовляти та що і як із нею відбувалося в інтимних стосунках із тією особою. Така ситуація не могла не завдати повторної травми дитині. Це є прямим порушенням журналістських стандартів та основоположних норм, прописаних у Конвенції ООН про права дитини і Європейській конвенції про права людини», — йдеться у повідомленні.

Трансляцію вказаного випуску Нацрада трактує як «прояв зневаги до моральних цінностей і норм щодо прав людини». У відомстві наголошують, що вимагатимуть ухвалення нових, жорстких і більш конкретних законодавчих норм щодо захисту дітей. До Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики вже подані пропозиції із цього питання.

Як повідомлялося раніше, телеканал «Інтер» показав дві частини ток-шоу «Стосується кожного» на тему «Мама-дитина», головною героїнею яких стала 12-річна дівчинка, яка у вересні сама народила немовля. В обох серіях жваво обговорювалося батьківство, а сама героїня увесь цей час перебувала у стані стресу. 

Новини по темі:  У Кременчуці в телевежу врізався гелікоптер: виникла пожежа, є жертви