Домой / Україна / Угорщина відмовилася від претензій до закону про освіту

Угорщина відмовилася від претензій до закону про освіту

Угорщина відмовилася від претензій до закону про освіту

Обидві країни погодилися на компроміси.

Україна та Угорщина дійшли згоди у мовних питаннях, пов`язаних з законом про освіту, повідомила сьогодні, 19 жовтня, міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Під час спільного брифінгу з міністром закордонних справ Павлом Клімкіним і міністром людських ресурсів Угорщини Золтаном Балогом Гриневич зазначила, що надалі модель, за якою навчатимуться діти в угорських школах, буде створюватися спільно з угорською громадою. А всі необхідні корективи будуть вноситися в нову редакцію закону, навчальні плани для відповідних шкіл, нові підручники і методичні матеріали з підготовки вчителів.

Водночас Україна продовжує наполягати на необхідності розширення вивчення державної мови, отже буде поступово збільшуватися кількість годин викладання української мови у школах та годин викладання інших предметів українською. Однак протягом перехідного періоду в угорських школах поки що не буде змінюватися чинна модель.

У свою чергу Золтан Балог зазначив, що Угорщина готова до подальших консультацій щодо введення закону про освіту в дію, зокрема в частині підвищення ефективності вивчення української мови.

Нагадаємо, що европейські депутати піддали жорсткій критиці новий український закон про освіту. Зокрема Угорщині та Румунії була не до вподоби норма, згідно з якою у середній школі дітей навчатимуть українською мовою. 

ВідеоЛілія Гриневич спростувала створені за кордоном міфи нового закону про освіту

Новини по темі:  У справі про фіктивні тендери в Запоріжжі з'явився ще один підозрюваний