Домой / Україна / «Руслан» вилетів до спустошеної землетрусом Мексики із 90-тонним вантажем

«Руслан» вилетів до спустошеної землетрусом Мексики із 90-тонним вантажем

«Руслан» вилетів до спустошеної землетрусом Мексики із 90-тонним вантажем

Літак везе до країни надпотужний електричний генератор.

Славетні українські літаки «Руслани» вже тиждень доправляють у Мексику енергетичне обладнання, яке там зараз украй необхідне. Ця країна оговтується від потужних землетрусів і потребує негайної матеріально-технічної допомоги, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

У міжнародному аеропорті Любляни зустрілися два екіпажі літака «Руслан». «Попрацювали, відмінний настрій, на рідну неньку Україну», – радіє керівник одного з них Олександр Мамчур. Інша група тільки збирається в далекий рейс, тому на облавок заносять цибулю, ковбасу та головне – питну воду. Туди ж вантажать і елементи генератора, котрі зазвичай перевозять по кілька місяців морем. Але цього разу мексиканці просять якнайшвидше, бо в країні потрібна електрика вже зараз, і це питання навіть не грошей, а людських життів. 

ВідеоУкраїнські літаки доправляють енергетичне обладнання у Мексику, яку сколихнув третій землетрус

Після завантаження головне завдання техніків надійно закріпити вантаж — так, щоб під час насильнішої бовтанки він не змістився ні на сантиметр. Від цього залежить життя літака та екіпажу. «Ланцюги витримують до 6 тонн», – розповів технік Володимир Новіков. Поки у великому череві «Руслана» працюють техніки, на верхній палубі останні розрахунки робить менеджер Максим – він визначається, де потрібно дозаправитися, скільки взяти пального, де розмістити екіпаж для відпочинку тощо.

Загалом на Мексику бере курс майже 90 тонн вантажу, минулого разу було менше. «66 тонн 200 кілограмів», – каже менеджер ДП «Антонов» Максим Богатіков. Тим часом знадвору люди зупиняються біля аеропорту та фотографують «Руслан», не стримуються навіть працівники аеропорту. «Це великий літак, безперечно! И дуже цікавий», – зізнається Рок Жакель. Український гігант вирушив до Мексики через Ісландію та США, де планує сідати для дозаправок.

Новини по темі:  Погода на понеділок: на Заході дощитиме, а в решті регіонів буде сухо

Кореспондент ТСН Олександр Загородний