Домой / Україна / У Держприкордонслужбі відреагували на заяву Матіоса про приватну ділянку українсько-угорського кордону

У Держприкордонслужбі відреагували на заяву Матіоса про приватну ділянку українсько-угорського кордону

У Держприкордонслужбі відреагували на заяву Матіоса про приватну ділянку українсько-угорського кордону

Прикордонники запевнили в тому, що, незважаючи на сформовану ситуацію, вони в повному обсязі здійснюють охорону державного кордону України з Угорщиною.

Держприкордонслужба вживає всіх дієвих заходів, щоб повернути у державну власність земельні ділянки, розташовані вздовж лінії державного кордону.

Про це повідомляє прес-служба відомства.

Зазначається, що на сьогоднішній день співробітники ДПСУ у взаємодії з прокуратурою Закарпатської області вже повернули у державну власність 34 земельних ділянки загальною площею понад 132 гектари.

Наголошується, що було подано відповідні позови до  Берегівського районного суду Закарпатської області стосовно фізичних осіб, а також Головного управління Держземагентства в Закарпатській області, Берегівського районного управління юстиції про скасування низки наказів Головного управління Держземагентства в Закарпатській області і повернення у державну власність земельних ділянок з незаконного володіння.

ВідеоМіністр МЗС Клімкін спробував владнати відносини із Угорщиною

Крім того Мукачівським прикордонним загоном спільно з військовою прокуратурою Ужгородського гарнізону, подано позов  до суду щодо оскарження незаконних рішень про передачу у довгострокову оренду майже 90 гектарів земель, розташованих у безпосередній близькості до кордону. На цей час ці справи призначені до судового розгляду.

«Держприкордонслужба разом з правоохоронними органами й надалі проводитиме відповідну роботу, направлену  на захист законних інтересів держави як на  західній, так і на інших ділянках державного кордону України. Незважаючи на те, що земельні ділянки, які розташовані у безпосередній близькості до державного кордону України, знаходяться у приватній власності, Державна прикордонна служба України в повному обсязі здійснює охорону державного кордону, його патрулювання та виконання інших завдань”, – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, раніше головний військовий прокурор України Анатолій Матіос заявив, що 150 кілометрів українського кордону з Угорщиною є приватними земельними ділянками. За його словами, прикордонники не мають повноцінного доступу до нього. 

Новини по темі:  У сутичках 9 травня постраждали вісім правоохоронців

ВідеоВікторія Сюмар назвала заяву Угорщини щодо України оголошенням холодної війни

13 жовтня у Будапешті під посольством України в Угорщині відбулася акція за “самовизначення Закарпаття”. Демонстранти виступають за “самовизначення Закарпаття і свободу русинським, польським, болгарським, румунським, вірменським національним громадам, які проживають на території нинішньої України” і виражають протест проти “варварства путчистів, які захопили в полон Україну і разом з нею угорських національних братів”. 

Нагадаємо, 5 вересня під час засідання Рада ухвалила в цілому закон України “Про освіту”, яким запровадила 12-річну середню освіту. Мовою навчання у закладах освіти визначено державну. У документі передбачається, що у закладах можуть викладатися одна або декілька дисциплін двома та більше мовами – державною мовою, англійською мовою, а також іншими офіційними мовами Європейського Союзу.  Особам, які належать до корінних народів і національних меншин України, гарантується право на навчання рідною мовою поряд з українською мовою в комунальних закладах дошкільної і загальної середньої освіти. 

Румунія і Угорщина розкритикували ухвалений закон про освіту, вважаючи, що він порушує права національних меншин в Україні. Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що Будапешт вимагатиме введення санкцій проти України, якщо та не відкличе закон про освіту.

У грудні очікується висновок Венеціанської комісії щодо закону України “Про освіту”.