Домой / Україна / Психологи дали поради, як відволікти колишніх військових від думок про суїцид

Психологи дали поради, як відволікти колишніх військових від думок про суїцид

Психологи дали поради, як відволікти колишніх військових від думок про суїцид

Ні в якому разі не потрібно жаліти бійців або нав’язуватися їм із своєю допомогою.

Психологічна допомога бійцям АТО не має бути проблемою, згідно з результатами пошуків в інтернеті. Лише в одному Києві мережа знає зо два десятки адрес центрів підтримки, на гарячі лінії котрих може звернутися кожен, хто відчуває в цьому потребу, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Однак проблема вирішена лише в теорії, на практиці ж у відповідь на дзвінок часто можна почути лише довгі нудні гудки. На спробу журналістів додзвонитися відреагували в інституті психології імені Костюка, але попросили зателефонувати на спеціальну гарячу лінію, де знову ніхто не брав слухавку. Підняли її тільки в центрі психологічної кризової служби, де й вдалося домовитися про зустріч.

ВідеоКуди звернутися по психологічну допомогу бійцям АТО

Катерина Проноза одразу відзначає, що бійців АТО до них приводять рідні, а дехто приходить сам.    Спеціаліст зразу ж виокремлює  психотравму – це коли людина уникає не тільки розмов про пережите на війні, але й не хоче чути про будь-яку психологічну допомогу. Працювати з такими пацієнтами важко, відзначають психологи, для ефекту потрібен не один сеанс терапії. «Щоб ні в якому разі не було, як то кажуть нав’язливого сервісу: наздогнати і заподіяти добро. Жаліти ні в якому разі не можна, це принижує. Є такий вислів: співчуття та емпатійність», – каже профільний експерт.

Легше пацієнтові стає, коли йому чітко кажуть діагноз, пояснюють причини дратівливості, агресії, а також запевняють, що вона не одна така у світі. Однак проблемою є те, що багато бійців просто не підуть до психолога, і тоді фахову допомогу мусить надати родич, найближчий друг або кохана жінка. Психологи попереджають, що восени слід особливо уважно придивлятися до бійців через сезонну депресію. Тривожними симптомами є погані сон і апетит, агресивність у поведінці. Тоді близьким радять бути поряд, спілкуватися, ходити разом у кіно, на виставки, майструвати стіл, фарбувати стіни – тобто витягувати вояка з негативного емоційного стану. Це дійсно може врятувати його життя.

Новини по темі:  Луценко: у чернігівському конвертаційному центрі силовики вилучили $ 1,7 млн та майже 3 кг золота

Кореспондент ТСН Олександр Загородний