Главная / Україна / Роcія збирається відгородити Крим від України стіною

Роcія збирається відгородити Крим від України стіною

Роcія збирається відгородити Крим від України стіною

Роботи планується завершити вже цьогоріч.

Прикордонне управління ФСБ Росії в окупованому Криму побудує 50-кілометрову загорожу на кордоні з Україною для «забезпечення безпеки».

Про це повідомили ТАСС в прес-службі прикордонного управління.

«В цей час робота з інженерного оснащення російсько-української ділянки кордону ведеться в плановому порядку, і будівництво 50-кілометрових інженерних загороджень на півночі Криму — її черговий етап», — повідомили у відомстві.

Стіна обійдеться окупанту більш ніж в 200 млн рублів, роботи планується завершити вже цьогоріч.

Згідно із інформацією на сайті держзакупівель РФ, ФСБ оголосила аукціон на поставку і монтаж огорожі висотою понад два метри і довжиною 49,5 км в Красноперекопському районі, що межує з Україною. Роботи повинні бути виконані до 20 грудня, максимальна (початкова) вартість контракту — 212,88 млн руб.

Гарантійний термін експлуатації — не менше 10 років, причому наголошується, що конструкції повинні бути стійкі до складних кліматичних умов, конструкція повинна забезпечувати високу міцність, довговічність і економічність в експлуатації. Переможець буде визначений 16 жовтня.

Нагадаємо, 8 серпня у справі про розкрадання коштів українського проекту «Стіна»  було затримано шістьох осіб. Затримання проводилось детективами Національного антикорупційного бюро під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Очільник Спеціальної антикорупційної прокуратури Назар Холодницький допустив можливість нових затримань у справі розкрадання коштів для будівництва стіни на кордоні з Росією.

На проекті «Стіна» було розікрадено 16 мільйонів гривень.

Про ідею побудови захисного муру оголосив у вересні 2014 року тодішній прем'єр-міністр Арсеній Яценюк. Реалізувати намір планували за чотири роки, витративши на це 8 мільярдів гривень.

Новини по темі:  В окупованому Криму зафарбували портрет Миколи II на асфальті, щоб по ньому "не ходили ногами"